Dienas ziņas

Svētki Aglonā arī šogad būs citādāki

Dienas ziņas

Serbijā piedzimuši četri lauvēni

Pārkāpējus fiksē no gaisa

Ceļu policijai ar dronu visbiežāk izdodas pieķert agresīvos šoferus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ceļu policijas rīcībā ir drons, kas policistiem ļauj pārkāpumus fiksēt nemanītiem. Šajos gadījumos vairums šoferu ir ļoti izbrīnīti, uzzinot, kā viņu pārkāpums fiksēts. Ar dronu veiksmīgi izdodas pieķert tieši agresīvos šoferus, kuri apbrauc satiksmi un pretēji noteikumiem šķērso nepārtrauktās līnijas. Sodi par agresīvu braukšanu ir bargi, un vadītājam ar mazu stāžu pietiek vien tikt sodītam divreiz, lai paliktu bez vadītāja apliecības. 

Dronam esot divas galvenās priekšrocības. Tas spēj fiksēt pārkāpumus vietās, kur policijai ir apgrūtināta piebraukšana un tā būtu vadītājiem labi redzama. Tāpat policijas dronu nevar atzīmēt digitālajās kartēs, kuras brīdina vadītājus par policijas klātbūtni. 

Valsts policijas (VP) Satiksmes drošības pārvaldes pārstāvis Artūrs Apinis skaidroja: “Mēs no gaisa piefiksējam pārkāpumu un nododam informāciju tālāk tiem kolēģiem, kas šo mašīnu sagaida.”

Vairums vadītāju sākotnēji ir neizpratnē, policiju nav redzējuši un norāda, ka neko nav pārkāpuši. Taču tiklīdz saprot, ka pārkāpumu fiksējis drons no augšas, teju visi uzreiz atzīst savu vainu. 

Ar drona palīdzību viegli fiksēt, kad tiek pārbrauktas nepārtrauktās līnijas. Nejaušā līnijas pārbraukšana vairumā gadījumu tomēr ir mēģinājums vienkārši apbraukt satiksmi, atzīmēja Valsts policijā (VP).

VP Satiksmes drošības pārvaldes pārstāvis Artūrs Apinis skaidroja: ”Tā ir sastrēgumu apbraukšana, tie, kas nestāv rindā, tie, kas brauc pa joslu, kas ir paredzēta braukšanai taisni, viņi pēdējā brīdī, braucot pāri saliņai tā kā uzbrauc uz uzbrauktuves uz Salu tilta. Tādā veidā ignorē visu pārējo satiksmes dalībnieku intreses.”

Par agresīvu braukšanu sods ir no 70 līdz 280 eiro.

Un līdz ar soda naudu nāk līdzi arī soda punkti. Ar agresīvu braukšanu var nopelnīt pat sešus soda punktus, un tad līdz tiesību atņemšanai vairs nav tālu. 

“Tas cilvēks, ja viņš šoreiz ir samelojis un turpmāk viņš brauks tikpat rupji, tad tie seši punkti viņam paliek jebkurā gadījumā. Un teiksim, ja es viņam uzlikšu sodu 80 eiro, tad nākamo reizi viņš jebkurā gadījumā var palikt bez vadītāja apliecības,” atzīmēja VP pārstāvis Dmitrijs Talalajevs. 

Tieši uzzinot soda naudas apmēru un soda punktu, skaitu mainās vadītāju garastāvoklis. Pirms tam reids dažiem pat šķiet smieklīgs. Vadītāji ir arī neizpratnē, kā sastrēguma apbraukšana ar salīdzinoši nelielu ātrumu kvalificējas kā agresīva braukšana.

Taču parasti tiek veikti vairāki pārkāpumi, neņemot vērā pārējos satiksmes dalībniekus. 

Ceļu policijas reidā piektdien uz Salu tilta par agresīvu braukšanu sodīti 24 autovadītāji. Policijā norādījusi, ka drons ir jaunums arī pašiem policistiem. Nav daudz darbinieku, kuri drīkst to vadīt. Bet ar laiku tas, visticamāk, kļūs par ierastu rīku policijas ikdienā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti