Rīta Panorāma

Intervija ar Ritvaru Jansonu

Rīta Panorāma

Riga Jazz Stage 2019 – starptautiskā konkursā satiekas divdesmit seši jaunie džezisti

Intervija ar Normundu Krapsi

Ceļu policija 24 stundu ātruma kontroles maratonā pieķer 635 pārkāpējus

Šogad 24 stundu ātruma kontroles maratonā likumsargi kopumā pieķēruši 635 ātrumpārkāpējus, kas ir gandrīz tikpat daudz kā pērn. Lielākais pārkāpums fiksēts Kurzemes reģionā, kur kāds ārzemnieks aiztraucies ar 177 kilometriem stundā. Savukārt deviņiem pārkāpējiem par atļautā braukšanas ātruma neievērošanu paredzēta tiesību atņemšana.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds KrapsisSintija Ambote

  Sākotnēji Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis informēja par 576 pieķertajiem ātrumpārkāpējiem. Taču, apkopojot visus ātruma kontroles maratona rezultātus, šis skaits audzis.

  Ātrumpārkāpēju skaits ir tikai par vienu mazāk nekā pērn, kad bija fiksēti 636 pārkāpēji. 

  Policija norāda, ka tas liecinot par autovadītāju attieksme pret ceļu satiksmes noteikumiem un drošību joprojām nav mainījusies. "Kamēr mēs nemainīsim savu attieksmi, būsim tādā līmenī. Lietuvā un Igaunijā kopējā satiksmes drošība ir labāka. Mēs diemžēl esam kaut kur beigu daļā," teica Krapsis.

  Šoreiz lielākie ātrumpārkāpēji bijuši ārzemnieki, lai gan arī Latvijas autovadītāji izcēlušies ar pārgalvību.

  Piemēram, likumsargi fiksējuši arī tādus pārkāpējus, kuri atzinās, ka zinājuši par ātruma kontroli, bet apzināti pārkāpuši ātrumu ar mērķi sacensties.  24 stundās likumsargi fiksējuši deviņus autovadītājus, kuriem pārsniegtā ātruma dēļ uz noteiktu laiku ir atņemtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības.

  Valsts policijas veiktā maratona laikā konstatēti vairāki antirekordi - Kurzemē kāda ārvalstnieka vadīta automašīna vietā, kur atļauts braukt ar 90 kilometru stundā (km/h) lielu ātrumu, pārvietojusies ar 177 km/h, bet Zemgalē cits ārzemnieks traucies ar 173 km/h.

  Aizvadītajā diennaktī notikušais maratons norisinājās jau piekto gadu. Šāda akcija notiek vienlaicīgi 26 Eiropas ceļu policijas tīkla dalībvalstīs, un tās mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību uz to, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana rada bīstamību drošai ceļu satiksmei.

  Likumsargu aplēses liecina, ka ik dienas uz Latvijas ceļiem policisti pieķer vidēji 200 autovadītājus, kuri neievēro atļauto braukšanas ātrumu. Kopumā 2018. gadā Valsts policija noformējusi 73 000 administratīvā pārkāpuma protokolus par ātruma pārsniegšanu. Minētajā statistikā gan nav iekļauti ar fotoradariem pieķertie ātruma pārkāpēji.

  1 komentārs
  Antiglobalisti Latvijasantiglobalisti
  Krapsim kā vienmēr nav vis mājās.Tie 10 km /ha ir nevis tolerancei(pat svešvārdus nepareizi pielieto),bet gan nepieciešamība.Katrai automašīnai var būt mazliet atšķirīgs odometra rādījums.Sevišķi automašīnām ar 10-20 gadu nolietojumu.Turklāt vēl arī pastāv radara kļūda 3 km /HA .Tad odometra kļūda 5 km /HA.Vēl arī cilvēciskais faktors no 3-5 km HA.Tātad patiesībā tā saucamai''\tolerancei'' būtu patiesībā jābūt pat 15 km/HA,lai pavisam uzskatāmi neiznāktu ,ka soda tikai,lai kārtējo reizi noslauktu autobraucējus.Patiesībā pārkāpumu skaits mazinās iedzīvotāju samazināšanās pēc,un tiem resnajiem mūļiem nav ko noslaukt no autobraucējiem.Tāpēc Krapsēns izgudro visādus šuherus ,maherus ,lai kaut kā varētu oficiāli reketēt šoferus.Šī valsts sāk palikt par kantoru žurku,un policejisku dislokācijas vietu ,kur var ņirgāties par cilvēkiem,un šos cilvēkus dīrāt uz velna paraušanu.Kas i ko krapsēn ? Varbūt uzreiz paziņo ,ka tā jau tukšajā Latvijā vajadzēs brauklt ar 70 km/Ha ....TOLERANCE...
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti