Rīta intervija

Pavļuts: Atlīdzība ebreju kopienai par īpašumiem ļaus beidzot atrisināt šo jautājumu

Rīta intervija

Ekonomikas ministrs "Latvenergo" padomi atlaidis pēc dienesta ziņojuma saņemšanas

Ceļu uzturētāji: Ja ceļus neremontēs, administratīvi teritoriālās reformas nebūs

Ceļu būvētājs: 140 ceļi no vietējiem faktiski kļuvuši par reģionālajiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Aptuveni 140 ceļi ar kopējo garumu 1125 kilometri, kas oficiāli tiek uzskatīti par mazāk nozīmīgiem - vietējiem ceļiem -, faktiski kļuvuši par reģionālajiem ceļiem pēc to lietošanas būtības, intervijā Latvijas Radio pastāstīja "Latvijas Ceļu būvētāja" valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Bērziņš teica, ka ceļu būvētāju rīkotajā pašvaldību aptaujā vietvaras norādījušas - faktiski no vietējiem ceļiem, kuriem ir zemākā uzturēšanas klase nekā reģionālajiem ceļiem, daļa pārvērtušies par reģionālajiem ceļiem.

Bērziņš norādīja, ka līdz šim nav notikusi “autoceļu revīzija”, nav izpētīts, kā ceļus lieto, un šāda revīzija ir nepieciešama.

"Latvijas Ceļu būvētājs" valdībai iesniegs pašvaldību aptaujas rezultātus par ceļu stāvokli un ceļu remonta prioritātēm, lai kopīgi varētu vērtēt arī novadu reformas kontekstā.

Pašvaldības kopā ar "Latvijas Ceļu būvētāju" rīkoja aptauju par ceļu stāvokli, jo pašvaldības bažījas, ka līdz ar novadu reformu no iedzīvotājiem attālināsies ne vien novadu centri, bet tālāk aizvirzīsies arī skolas, bērnudārzi, veselības aprūpes un citu iestāžu pakalpojumi. Savukārt ceļi turpina pasliktināties, un daudzi jau tagad ir katastrofālā stāvoklī.

“Tāpēc mēs esam izanalizējuši valsts reģionālo un valsts vietējo ceļu stāvokli, to uzskatāmi parādot ar interaktīvas kartes palīdzību, un aicinām Satiksmes ministrijai un VARAM nekavējoties sagatavot plānu vismaz pašvaldību norādīto viskritiskāko valsts ceļu posmu sakārtošanai,” iepriekš paziņojumā medijiem norādīja Latvijas Pašvaldību savienības vadītājs Gints Kaminskis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti