Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dzejas dienās atceras dzejnieci M. Andžāni

Ceļš uz Lubāna ezeru kļuvis bīstams

Ceļš uz Lubāna ezeru kļuvis satiksmei bīstams

Kārtējās ceļu problēmas satraukušas Ošupes pagasta iedzīvotājus. Lai dotos uz skolu, darbu vai pie ārsta, vietējie ceļu mēro pa bruģim līdzīgu brauktuvi. Izskalotā seguma dēļ no ceļa ik pa laikam noslīd kāds transportlīdzeklis – nesen grāvī iebraucis arī kombains. Būtiski, ka ceļu  izmanto arī tūristi, tostarp tie, kas dodas uz Oskara Kalpaka dzimtas mājām "Liepsalas" un Lubāna mitrāju.

Bojāti auto un bīstamas situācijas ar transportlīdzekļu noslīdēšanu no ceļa posmā Meirāni-Aiviekstes slūžas ošupiešiem jau kļuvušas par ikdienu. Līdz šim vākti iedzīvotāju paraksti, uzrunātas attiecīgās instances, taču allaž saņemts atteikums ceļa remontam.

"Ar katru gadu tas ceļš kļūst sliktāks, sliktāks un sliktāks. Būtībā vispār liekas, ka grants seguma uz tā ceļa vairs nav. Ja viņi saka, ka viņi remontē, jā, viņi atsevišķi vienu bedrīti, kur ir milzīga bedre, kur nevar pārbraukt, viņi ieber to grants čupiņu, un tas arī ir viss," stāsta ZS "Lazdas" īpašniece Alda Jansone.

Lai arī atbildīgās instances uzsver, ka ikdienā ceļš tiek uzturēts pietiekami, iedzīvotāji rāda ceļu uzturētāju paveikto dabā. "Vienkārši atbrauc, tepat nogriež koku, sadzen iekšā, uztaisa aizsprostiņu, uzgāž kraviņu, un viss ir izdarīts, caurteka ir salabota," ironizēja Degumnieku iedzīvotājs Didzis Kaļinovskis.

"Mēs jau neredzam, ka tur interesētu kādam kaut ko darīt. Neredzam, ka te kādu kravu atved vai kaut kādas tur malas [labotu], vai censtos tur kaut ko tam ceļam [darīt].

Nekas netiek [darīts], sanāk, ka tas ceļš ir pamests," spriež ZS "Alņi" īpašnieks Mārcis Iesaliņš.

"Es pieļauju, ka mūsu autoceļu uzturētāji  saprot, ka ar greiderēšanu tur sen ir par maz. Pie šīs satiksmes intensitātes, kas šeit ir, sevišķi sezonas laikā, kad ir pavasaris -  sēja, rudens -  labības novākšanas laiks, kustība te ir tāda, ka viss ir noputējis no tā ceļa nost. Tieši tā - tur nav ko greiderēt," uzsver Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls.

Būtiski, ka ceļu  izmanto arī tūristi, tostarp tie, kas dodas uz Oskara Kalpaka dzimtas mājām "Liepsalas" un Lubāna mitrāju, kā arī tie, kuri brauc uz Rēzekni saņemt medicīniskos pakalpojumus vai uz novada centru Madonā.

Taču, pēc "Latvijas Valsts ceļu" datiem, ceļa posmā Meirāni-Degumnieki-Zvidziena satiksmes intensitāte ir tikai 27 transportlīdzekļi diennaktī.

"Es nezinu, kurā vietā un kādā laikā viņi ir bijuši, nolikuši to skaitītāju. Varbūt 1.janvārī pēc Jaunā gada svinībām, kad neviens nebrauc, jo visi ir attiecīgā stāvoklī. Mēs tikko, kamēr šeit filmējām, šinī virzienā jau kas aizgāja garām! Mūsu skolēnu autobuss vien dienā četras reizes izbrauc šo ceļu, vēl mammas, kas pašas ved bērnus, vēl nerunāsim par satiksmes autobusiem un par jebkāda veida transportu," norāda Šķēls.

Taču "Latvijas Valsts ceļu" atbilde ir nemainīga.

"Jūsu minētie divi ceļa posmi ir sliktā tehniskā stāvoklī, uz tiem tiek veikti darbi ikdienas uzturēšanas darbu ietvaros.

Investīcijas šajos divos ceļa posmos tuvākajā laikā nav plānotas," atzīst "Latvijas Valsts ceļu" Komunikācijas daļas vadītāja Anna Kononova.

Apzinoties kārtējo atteikumu, iedzīvotāji ir gatavi sākt pieprasīt kompensēt zaudējumus, kas regulāri tiek nodarīti viņu veselībai un mantai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti