Ceļotāju grupa nespēj atgūt naudu no organizatores bez Latvijas Radio iesaistes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Vairākiem ceļotājiem sapnis par atpūtas braucienu uz gleznaino Norvēģiju izplēnēja līdz ar Covid-19 pandēmiju. Arī cerība par iemaksātās naudas atgūšanu no privātpersonas, ceļojuma organizatores Ineses Kornetes, bija vāja un balstīta nemitīgos solījumos vairāku mēnešu garumā. 

Ceļotāju grupa nespēj atgūt naudu no organizatores bez Latvijas Radio iesaistes
00:00 / 04:40
Lejuplādēt


Latvijas Radio uzklausīja trīs ceļotāju stāstus, kuri bija plānojuši šajā vasarā doties uz Norvēģiju. Ceļotāju grupu organizēja Inese Kornete. Savu stāstu par naudas atgūšanas neceļiem vairāku mēnešu garumā uzticēja viena no ceļotājām Elza Mače. Viņa tāpat kā citi Latvijas Radio uzrunātie ceļotāji 450 eiro par ceļojumu uz Norvēģiju Ineses Kornetes privātajā kontā samaksāja jau savlaicīgi - pagājušā gada oktobrī.

Elza Mače pirmo reizi ar Inesi Korneti par naudas atgūšanu sazinājās jau 15. maijā. Periodiski visu vasaru viņa saņēma vien solījumus. 

“7. jūlijā es atkal viņai rakstu atkārtoti, ka gribu zināt par Norvēģijas braucienu. Lūdzu, atgrieziet man iemaksāto naudu. Un rakstu arī, ka vēlos tomēr saņemt atbildi. Viņa man tūdaļ atzvanīja un teica, ka naudu man atmaksās pa daļām - lai es tikai nosūtu viņai savu bankas kontu. Jāsaka tā, ka es no tiem priekiem, ka man nauda tiks atgriezta, pat nepaprasīju, kad viņa man maksās un pa cik daļām maksās. Protams, gaidu, gaidu, un naudas nav,” pastāstīja sieviete.

Arī Jānis Deksnis vairākus mēnešus saņēmis ne vienu vien solījumu par naudas atmaksu no Ineses Kornetes. Viņš atklāja, ka gadījumā, ja naudu tuvākā laikā neatgūs, tad līdz ar citiem ceļotājiem ir gatavs rakstīt iesniegumu policijā. 

“Protams, mums nav līguma. Tas nav visai labi. Ir tomēr mums bankas izdrukas kā apstiprinājums, ka ir nauda pārskaitīta tieši uz Ineses Kornetes privāto kontu. Nav visai labi,” sacīja Deksnis.

Saistībā ar Inesi Korneti ir vēl daži interesanti fakti, par kuriem pastāstīja ceļotāja Ināra Jaunmaize. Viņa pagājušā vasarā ar Kornetes organizēto ceļojuma grupu brauca uz Skotiju. Toreiz visiem ceļotājiem, tuvojoties Francijas robežai, Kornete deva norādījumu izlikties par sociālajiem darbiniekiem.

“Viņa teica: “Ja jums jautās, kādā nolūkā jūs braucat, tad atbildiet, ka esat sociālie darbinieki.”

Viņa teica, ka viņai ir projekts kaut kāds tur un mēs braucam pēc tā projekta uz atvieglotiem līdzekļiem, līdz ar to lētāks ceļojums,” pastāstīja Jaunmaize.

Kā skaidroja pati Kornete, viņa ir projektu vadītāja Latvijas Bērnu sociālās aprūpes iestāžu vadītāju asociācijā. Kornete bija gatava ar Latvijas Radio par radušos situāciju runāt, bet nevēlējās, lai top sižets un tajā tiktu izmantots pilns sarunas ieraksts. 

“Jā, es ceļoju tikai ar draugiem, bet mani draugi iesaista savus paziņas, un tad rodas domstarpības. Dažreiz caur projektiem, jā. Citreiz paši mēs. Ļoti daudz draugi ir visur pasaulē. Strādāju ar dažādiem projektiem, un tie palīdz,” sacīja Kornete, 

Vēlāk sarunā viņa noliedza, ka ceļojumi ir saistīti ar kādiem projektiem. Šogad viņai vēl ir plāns ar jaunu draugu grupu braukt uz Kanādu un arī Islandi. Kornete apgalvoja, ka ārvalstu ceļojumu organizēšana viņai ir sava veida hobijs jau 15 gadus. Līdz šim domstarpības ar ceļotājiem par naudu neesot bijušas. Tagad situāciju sarežģīja Covid-19 krīze.

Kornete teica, ka strādā par brīvu - algu par draugu, paziņu un pat nepazīstamu cilvēku ceļojumu organizēšanu nesaņem.

Kā Latvijas Radio noskaidroja Valsts ieņēmumu dienestā, ja peļņa no braucienu organizēšanas netiek gūta, viss ir kārtībā. Pretējā gadījumā tā ir nelegālā uzņēmējdarbība. Ceļotāji var vērsties ar iesniegumu Valsts ieņēmumu dienestā, ja maksājuma mērķī ir norādījuši, kādam nolūkam nauda Inesei Kornetei pārskaitīta. Tad dienesta darbinieki var pieprasīt izdrukas no bankas un salīdzināt konta apgrozījumu ar legālajiem ienākumiem. Ja konstatē pārkāpumu, tad ir iespēja konkrētai personai uzlikt administratīvo sodu par nelegāliem ieņēmumiem. Tāpat, ja iedzīvotāji notikušajā saskata krimināla rakstura pārkāpumu, tad viņiem ir iespēja ar iesniegumu vērsties Valsts policijā.

Policija gan Latvijas Radio nevarēja izpaust, vai par konkrēto personu jau ir saņemti iesniegumi, bet trīs sūdzības par Inesi Korneti sasniegušas Patērētāju tiesību aizsardzības centru. Tur Latvijas Radio noskaidroja, ka cilvēkiem, kuri iegādājas ceļojumu no privātpersonas un neslēdz līgumu par pakalpojuma saņemšanu, ir jārēķinās, ka tas ir ļoti liels risks - būtībā šādi var nonāk beztiesiskā situācijā. Tas ir divu fizisku personu strīds, kas jārisina tiesā.

Konkrētā lieta par nenotikušo Norvēģijas ceļojumu un strīdu par naudas atgūšanu līdz tiesai nenonāks, jo Latvijas Radio uzrunāto ceļotāju kontos kopš piektdienas, kad Latvijas Radio sazinājās ar Inesi Korneti, nauda ir ieskaitīta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti