Ceļotājiem vasarā jārēķinās ar dažādām drošības pārbaudēm

Ceļotājiem vasarā jārēķinās ar dažādām drošības pārbaudēm, gan ieceļojot, gan izceļojot no valsts. Gan lidostā "Rīga", gan tūroperatori prognozē tūristu skaita pieaugumu, īpaši pēc tam, kad darbību sāks Eiropas Covid-19  sertifikāts, ar kura palīdzību vismaz Eiropas Savienības (ES) robežās pārvietoties varēs brīvāk. Līdz tam, dodoties uz dažādām valstīm, nepieciešami dokumenti, bez kuriem pasažierim nāksies palikt lidostā.

Ceļotājiem vasarā jārēķinās ar dažādām drošības pārbaudēm
00:00 / 04:04
Lejuplādēt

Mazinoties Covid-19 izplatībai un palielinoties vakcinēto skaitam pasaulē, šajā vasarā gaidāms ceļotāju skaita pieaugums. Tas nebūs tik liels kā pirms pandēmijas laikā, tomēr pēc Eiropas vakcinācijas un izslimošanas sertifikātu ieviešanas cilvēki varēs brīvāk pārvietoties ES robežās. Līdz šī sertifikāta ieviešanai ielidošanai dažādās valstīs ir dažādas prasības, piemēram, negatīvi Covid-19 testi. 

Starptautiskā lidostu padome Eiropā brīdinājusi par iespējamu haosu lidostās vasarā – ceļotājiem jārēķinās ar daudz lielāku lidostās pavadīto laiku dažādu pārbaužu dēļ. 

"Būtiskas ir tās prasības, ko ir izvirzījušas tās valstis, uz kurām ceļotāji dodas. Ir būtiski ar tām visām iepazīties, jo tās dažādās valstīs ir dažādas, kamēr vēl tiek strādāts pie sertifikātu ieviešanas. Dažādi termiņi Covid-19 testu derīgumam, dažādi nosacījumi attiecībā uz vakcinētām personām, arī dažādas reģistrācijas formas, kas pirms ceļojuma ir jāaizpilda. Un, ja kāda no šiem dokumentiem pietrūkst, var gadīties tā, ka cilvēks netiek uz lidojumu," sacīja lidosta "Rīga" pārstāve Laura Kulakova.

Ar šādām situācijām lidostā sastopas arvien biežāk. Šī gada piecos mēnešos ir bijuši jau 534 tādi gadījumi, kad, trūkstot kādam no dokumentiem, pasažieris netiek uz lidojumu. Tas esot ļoti iespaidīgs skaitlis, ņemot vērā to, cik pasažieri kopumā lidostā tiek apkalpoti – pirmajos piecos mēnešos tie ir 248 tūkstoši pasažieru, kas ir nepilni 10% no 2019. gada apjoma.

Pēc pašreizējiem aprēķiniem vasarā pasažieru skaits varētu pieaugt līdz 200–300 tūkstošiem apkalpoto pasažieru mēnesī. Ceļotāju skaita pieaugumu novēro arī tūroperatori, stāstīja "Novatours" vadītājs Leonīds Močeņovs.

"Varam redzēt, ka pieprasījums ir labs. Pēc ilga laika cilvēki atkal var ceļot. Mums ir informācija, ka galamērķos situācija ir laba, bet varam konstatēt, ka drīz būs atvieglojumi un gaidāms ceļotāju pieaugums. No jūlija plānojam atvērt lidojumu programmu uz Bulgāriju," stāstīja "Novatours" vadītājs.

Močeņovs atzina, ka pašlaik kopumā ceļošana sanāk dārgāka obligāto Covid-19 testu dēļ. Turklāt, ja, piemēram, cilvēks atlidojis no Turcijas, tad Rīgas lidostā pēc atlidošanas nāksies pavadīt papildus pusotru stundu, gaidot testa rezultātus.

Arī tūrisma aģentūrā "Kolumbs" priecājas par klientu skaita pieaugumu, bet, neskatoties uz to, daļa darbinieku joprojām atrodas dīkstāvē, stāstīja pārdošanas vadītāja Evija Rāviņa. Šobrīd tūroperatori galvenokārt piedāvā ceļojumus uz Grieķiju, Turciju un Bulgāriju. 

"Es ieteiktu visiem pirms ceļojuma pārbaudīt informāciju Ārlietu ministrijas mājaslapā, kur tiek publicēta informācija par visiem galamērķiem. 

Uz katru galamērķi ir jāaizpilda attiecīgās valsts ieceļošanas veidlapa un ir arī norādīts, kādi dokumenti iepriekš jāsagatavo izslimojušām un vakcinētām personām. Šie dokumenti jāsagatavo angļu valodā," skaidroja Rāviņa.

Latvijas Covid-19 sertifikātu sistēma jūnijā ceļošanai vēl nedarbojas, tāpēc iedzīvotājiem rūpīgi jāgatavojas ceļojumam, kā arī jāatceras, ka ne vakcinācija, ne iepriekšēja vīrusa pārslimošana pilnībā nepasargā no inficēšanās ar vīrusu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt