Panorāma

Ukrainai ziedo koģenerācijas stacijas

Panorāma

Jēkabpilī cīņa ar Daugavas plūdiem

Tūkstošais tviterkonvoja auto dosies uz Bahmutu

Ceļā uz Ukrainu dodas 1000. tviterkonvoja auto – ātrās palīdzības mašīna

Piektdien, 13. janvārī, no garažām Mārupē, kur Ukrainas armijai automašīnas vāc tviterkonvoja vadītājs Reinis Pozņaks, ceļā dodas jau tūkstošais Latvijā ziedotais auto – ātrās palīdzības mašīna.

Ceļā uz Ukrainu dodas 1000. tviterkonvoja auto – ātrās palīdzības mašīna
00:00 / 02:58
Lejuplādēt

"Ātrā palīdzība karavīriem. Mēs to nopirkām par ziedoto naudu Norvēģijā. Ļoti laba, pilnpiedziņas, smuki sakrāsota kamuflāžā. Tā vedīs kaut kur pie Bahmutas. Tur, kur vissmagāk ir," stāstīja Pozņaks.

"Glāb mūsu varoņus!" – šāds uzraksts uzkrāsots ātrās palīdzības busiņam, kas izrādījās tūkstošais tviterkonvojā, ko palīdzībai frontei pavasarī izveidoja Pozņaks. "Volkswagen" mašīnu rotā arī viņa biedrības "Agendum" logo, tas ir tviterkonvoja juridiskais ietvars ziedotāju piesaistei.

"Volkswagen" busiņu no Norvēģijas atdzina tur mītošais latvietis Uldis. Pirkts par 7500 eiro, bet tā vērtība ir daudz lielāka, jo principā šī ir pilnībā aprīkota neatliekamā palīdzība. Buss ar krāsu nopūsts melni balti pelēks, jo tieši tāda šobrīd ir Ukrainas frontes līnija.

"Tāds ārkārtīgi rets brīnums, tas ir pilnpiedziņas. Tas ir baigais deficīts. Un tas ir pilns! Norvēģi ielika evakuācijas nestuves, jo tas bija kalnos, glābšanas dienestam. Tieši tas pats, kas frontē vajadzīgs. Kur nevar piebraukt. Tāpēc mēs to izvēlējāmies par simbolisko tūkstošo, lai parādītu, ka mums katra dzīvība ir zelta vērtē. Un izglābs daudzus, uz Bahmutu dodas, kur rit vissmagākās kaujas. Glābt varoņus," sacīja Pozņaks.

Daudz laika sarunām Pozņakam nav. Foto ar ātro palīdzību viņš šorīt publicēja tviterī, bet pievakarē sēdīsies pie stūres ziedoto mašīnu grupā. Tas būs jau 68. tviterkonvoja brauciens uz Ukrainu.

Šodien ceļā uz Ukrainu dosies kopumā 22 auto. Visas mašīnas ir vai nu ziedotas vai pirktas par saziedotajiem līdzekļiem. Visām tas ir ceļš vienā virzienā – uz fronti, lai aizsargātu karotājus, lai izvestu ievainotos.

Daudzi auto tiek apšaudīti vai iznīcināti raķešu triecienos, citi brauc mēnešiem ilgi. Viens auto izglābj vismaz desmit dzīvības. Un katrs šāds ziedojums ukraiņiem parāda, ka viņi nav vieni. Aiz viņiem stāv arī Latvija.

Aktīvi sekojot līdzi notikumiem frontē un runājot ar karavīriem, Pozņaks cer, ka pavasarī būs jauns izrāviens. "Kaut kāds marts un aprīlis būs lūzuma punkts, man ir tāda sajūta. Līdzīgi kā augustā."

Tikmēr arī fonda fonda "Uzņēmēji mieram" sarūpētā smagā mašīna ar palīdzības kravu no sildierīču kompānijas "Balteneko" teritorijas Ādažos dienas vidū sāka ceļu no uz Slavjansku Ukrainā.

"Kravas mašīnā mēs iekrāmējām vairākus ģeneratorus, milzīgu koģenerācijas staciju, daudzas paletes no "Dobeles dzirnavnieka" ar makaroniem, viņi ir malači, ir uztaisījuši īpašu iepakojuma dizainu atbalstam Ukrainai. Šajā reizē mums bija pieprasījums pēc higiēnas precēm – ziepēm, šampūniem, dušas želejām," stāstīja fonda "Uzņēmēji mieram" direktore Laura Skrodele.

Vienu no ģeneratoriem šoferis pa ceļam ievedīšot Borispoles slimnīcā, bet pārējās lietas nonāks frontē.

Fonds, ko izveidoja jau pirmajās Ukrainas kara dienās, tagad apvieno 200 regulāri ziedojošus uzņēmējus, un piegāžu vērtība ir pārsniegusi piecus miljonus eiro, lēsa tā direktore.

Prioritāte ir Ukrainas aizsardzības spēku stiprināšana, tālab "Uzņēmēji mieram" strādā ciešā sazobē ar Aizsardzības ministriju, kas savukārt komunicē ar Ukrainas armiju. Fonds sadarbojas arī ar Pozņaka tviterkonvoju, bet tikko saņēmis vērtīgu auto ziedojumu no Valsts policijas.

"Ministru kabinets pieņēma lēmumu par 15 Valsts policijas mašīnu atdošanu Ukrainai, to īstenos caur mums, jau esam noslēguši līgumu ar Valsts policiju. Tur ir autobuss, tur ir arī laiva, autobuss arī tiks nosūtīts Bahmutas vienības karavīriem," stāstīja Skrodele.

Palīdzības lūgumi no Ukrainas turpina pienākt. 24. februārī, kad būs pagājis tieši gads kopš kara un ukraiņu pretestības sākuma, fonds "Uzņēmēji mieram" atjaunotajā Rīgas cirka arēnā rīkos labdarības koncertu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti