Dienas ziņas

Velobraukšanas sacensības mazajiem ikšķiliešiem

Dienas ziņas

Inčukalna 48. Dziesmu diena

Amatā atjaunotie VID darbinieki nevarot ietekmēt izmeklēšanu par sevi

Ceipe: Amatā atjaunotie VID darbinieki nevar ietekmēt izmeklēšanu par sevi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Divu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersonu – Baibas Trukšānes un Guntara Loita – atjaunošana amatā, pēc tam, kad viņi bija atstādināti kāda kriminālprocesa ietvaros, saistīta ar to, ka minētās amatpersonas vairs nevarot ietekmēt pierādījumu vākšanu. Tā skaidro Valsts ieņēmumu dienestā. Izmeklēšana gan joprojām turpinās un vēl neesot iespējams pateikt, cik ilgu laiku tas prasīs.

Ziņas par to, ka Muitas pārvaldes riska vadības daļas vadītāja Baiba Trukšāne un Latgales muitas pārvaldes priekšnieks Guntars Loits atjaunoti savos amatos, pirms pusotras nedēļas izskanēja raidījumā „de facto”. Tajā stāstīja, ka kavējošos VID reformu rezultātā tiek kavēta arī kapacitātes attīstīšana Iekšējās drošības daļai, kas izmeklē ar VID darbiniekiem saistītos pārkāpumus. Pirms diviem gadiem uzsāktā lieta saistībā ar viltotu zīmolu apģērbu kravas izlaišanu no muitas un kurā par bezdarbību iesaistītas minētās amatpersonas, ir viena no tām, kurā iekšējā izmeklēšana ieilgusi.

Finanšu policijas pārvaldes priekšnieks „Panorāmai” skaidro, ka drošības līdzeklim saistībā ar amata ieņemšanu, vairs neesot pamata.

„Jau ir nostiprināti pierādījumi, tā ka ietekmēt izmeklēšanas gaitu, arī atrodoties esošajos amatos, viņi nevar,” norāda VID Finanšu policijas pārvaldes priekšnieks Edijs Ceipe.

Pilnībā no Valsts ieņēmumu dienesta Trukšāne un Loits gan nebija prom arī līdz šim. Lai arī atstādināšana no amata bija bez atalgojuma saglabāšanas, Valsts ieņēmumu dienesta datu bāzēs atrodamās deklarācijas liecina, ka viņi arī 2016. gadā, saņēmuši algu. Ap tūkstoti mēnesī Loitam, un 1400 eiro – Trukšānei.

„Sākotnēji tika pieņemti drošības līdzekļi – aizliegums ieņemt noteiktu amatu. Nevis nodarbošanos, bet amatu, un kādu laiku šis drošības līdzeklis bija spēkā. To piemērojot, tika ņemti vērā apstākļi - samērīgums, cilvēktiesības un tā tālāk, un tie bija tikai ar vienu nolūku, – lai nevarētu ietekmēt kriminālprocesa virzības gaitu, esot noteiktā amatā,” skaidro Ceipe.

Likums ļauj no amata atstādinātajām amatpersonām pildīt citus pienākumus. Un, lai nepaliktu bez ienākumiem, arī šajā gadījumā tās rakstījušas iesniegumu, vai nevarētu strādāt kādā no brīvajām vakancēm dienestā. Tas arī nodrošināts ar iepriekšējiem pienākumiem nesaistītās nodaļās.

Tas, cik ilgs laiks varētu būt vajadzīgs, lai pabeigtu izmeklēšanu un varētu lemt par lietas nodošanu prokuratūrai vai arī tās izbeigšanu, pagaidām nav zināms.

Lietas ilgums esot saistīts ar to, ka tajā daudz laika aizņemot tiesiskās palīdzības lūgumi un ekspertīzes. Tā arī nav vienīgā lieta, kas jāizmeklē. Aizvadītajā gadā Iekšējās drošības daļa uzsākusi septiņas krimināllietas, kas ir līdzīgi kā iepriekšējos gados, kā arī 25 dienesta pārbaudes un 13 disciplinārlietas. Bet šajā nodaļā strādā tikai četri izmeklētāji, no kuriem tikai viens – ar ilgāku pieredzi.  
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti