Catlaks: Atkāpes no reformas liks pārstrādāt izglītības satura plānus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Vispārējās izglītības likuma grozījumu pieņemšana būs zaļā gaisma, lai Valsts izglītības satura centrs (VISC), Izglītības un zinātnes ministrija un Ministru kabinets jau detaļās varētu strādāt pie jaunā izglītības standarta. VISC vadītājs Guntars Catlaks pauda gandarījumu, ka nu vismaz ir lielāka skaidrība. Tagad gan arī vairāk darba, jo būšot daļēji jāpārstrādā jau gatavie melnraksti.

"Bet jebkurā gadījumā es izsaku atzinību deputātiem par racionālu pieeju un balsojumu, kas paver ceļu jauno standartu un vadlīniju izstrādei. Būsim reālisti.

Lēmumu pieņemšanas process bija ļoti, ļoti ievilcies. Mēs bijām rēķinājušies ar šiem lēmumiem jau agrā pavasarī, lai varētu paspēt darbu pie pirmsskolas vadlīnijām.

Un, ņemot vērā atteikšanos no šešgadniekiem 1.klasē, mums tagad ir jāprecizē arī vadlīniju projekts," atzina Catlaks.

Proti, sākotnēji bija plānots, ka skolēni vidusskolu, ja mācības sāktu sešos gados, varētu beigt jau 18 gadu vecumā, taču tagad tas būs kā līdz šim – 19 gados.

KONTEKSTS:

Piketu pavadīti, Saeimas deputāti ceturtdien, 7.jūnijā, otrajā lasījumā atbalstīja Vispārējās izglītības likuma grozījumus, kas paredz jaunā satura ieviešanu skolās. Koalīcijas kompromiss paredz jaunā satura ieviešanu 2020.gadā, kas ir par gadu vēlāk, nekā iepriekš plānots, kā arī to, ka tiek atmesta iecere par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma.

Saeimai vēl būs jālemj par grozījumiem trešajā - galīgajā - lasījumā, ko parlamentā plāno izdarīt līdz Jāņiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti