Carnikavas novadā divās apdzīvotās vietās pali skāruši 380 īpašumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Carnikavas novada Siguļu ciemā pali skāruši 250 īpašumus un bet ciemā "Līdumi 2" daļēji bojāti 130 īpašumi, taču nevienu no apzinātajiem 20 iedzīvotājiem evakuēt līdz šim nav bijis nepieciešams, aģentūrai LETA sacīja Valsts ugunsdzēsības un drošības dienesta operatīvais dežurants Ruslans Judins.

No 20 cilvēkiem seši ir izteikuši gatavību evakuēties, ja radīsies šāda nepieciešamība. Nevienam no minētajiem iedzīvotājiem nav bijusi vajadzība pēc papildus pārtikas produktiem vai medikamentiem. AS "Latvenergo" pārstāvji drošības apsvērumu dēļ ir atslēguši elektrību 29 mājām.

Ūdens līmenis Gaujā pie Siguļiem un "Līduma 2" pašlaik stabilizējas, norādīja Judins. No citiem Latvijas reģioniem nav saņemtas ziņas par jauniem palu postījumiem, un ūdens līmenis upēs pakāpeniski samazinās.

Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica aģentūrai LETA pastāstīja, ka Siguļu ciema internātskola ir sagatavota, lai nepieciešamības gadījumā izguldītu tos sešus cilvēkus, kuri ir pauduši gatavību evakuēties, ja situācija pasliktināsies. Kopumā internātskolā iespējams uzņemt vismaz 20 cilvēkus.

Viņa informēja, ka ūdens līmenis paaugstinās pakāpeniski - pēdējo četru stundu laikā tas kāpis par centimetru un pašlaik tas ir sasniedzis 2,2 metrus. Siguļu ciema centrālā iela - Dzirnupes iela, kuru vakar dziļākajā vietā klāja 80 centimetru ūdens kārta, šodien ir vēl vairāk applūdusi. Valsts ugunsdzēsības un drošības dienesta pārstāvji, izmantojot laivu, šodien veiks vēl vienu ūdens dziļuma mērījumu.

Neviens iedzīvotājs nav evakuēts, taču visi ir apzināti. Lai pārliecinātos, vai kādā no applūdušajiem īpašumiem ir iedzīvotāji, "vārti netiek lauzti", taču policija ir klauvējusi un saukusi cilvēkus, lai pārliecinātos, vai mājā kāds dzīvo. Situāciju ciemā "Līdumi 2" uzlabo dambis, kas to pasargā no lielākiem paliem, taču arī tam ūdens sūcas cauri.

Siguļos ir vairāk dārza mājiņu, bet "Līdumos 2" ir daudz dzīvojamo māju. "Līdumos 2" dārzkopības sabiedrību mājās cilvēki iepriekš dzīvoja tikai pa vasaru, taču kopš astoņdesmitajiem gadiem tur atļāva veidot arī pastāvīgas mājas. Līdzīgi pali vērojami pēdējos gados, taču iepriekš šādas situācijas nav piedzīvotas, skaidroja Carnikavas novada domes priekšsēdētāja.

Viņa norādīja, ka valsts ir piešķīrusi trīs miljonus latu, lai nākamajā gadā sakārtotu veco dambi un visa Siguļu ciema garumā uzceltu jaunu dambi sešu kilometru garumā. Pašlaik notiek jaunā dambja projektēšana.

Lai apspriestu izveidojušos situāciju, šodien plkst.14 novadā ieradīsies Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), piebilda Jurēvica.

Kā ziņots, 26.aprīlī pie Carnikavas bija applūdušas vairāk nekā 100 mājas. Pārplūstot Dzirnupei un Gaujas attekai, Siguļos bija vērojama ūdens līmeņa celšanās uz visām Pārgaujas ielām. Tur no smilšu maisiem tika izveidots aizsargvalnis uz ielas, lai apturētu nekustamo īpašumu nopludināšanu, tomēr apdzīvoto vietu nav izdevies pasargāt.

Jurēvica atzina, ka Siguļos plūdi ik pavasari ir regulāra parādība, tāpēc pašvaldība plāno būvēt dambi arī šajā apkaimē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti