Carnikavas domes vadībā atgriežas iepriekš no mēra krēsla gāztā Jurēvica

Carnikavas novada domes ārkārtas sēdē trešdien, 20.janvārī, par domes priekšsēdētāju ar astoņām balsīm "par" ievēlēta Daiga Jurēvica, kura pirms mēneša gāzta no pašvaldības domes vadītājas amata, liecina pašvaldības informācija

Par Jurēvicas kandidatūru balsoja deputāti Genovefa Kozlovska, Rolands Laveiķis, Pjotrs Špakovs, Ilze Tjarve, Edgars Sliede, Eva Odziņa, Daiga Kalnbērziņa, kā arī pati Jurēvica.

Mēneša laikā divi deputāti, kuri iepriekš ievēlēti no ZZS saraksta, un kuru balsis ir izšķirošās, lai mainītu vadības krēslus, savas domas atkal mainījuši. "Būtiskākais tiešām ir tas, ka mēs nevarējām vienoties par tām prioritātēm, kas būtu iekļaujamas budžetā," sacīja bezpartejiskais Carnikavas novada domes deputāts Edgars Sliede.

Arī otra ZZS pārstāvošā deputāte Ilze Tjarve uzsvēra, ka solītā demokrātija nemaz nav bijusi tik demokrātiska un iebilda pret Krastiņa iecerēto veloceliņu izbūvi Garciemā.

"Mums tikai mazāk kā 3% no budžeta līdzekļiem atlika attīstībai, pārējo visu apēda pašu vēders un ikdienišķie uzturēšanas izdevumi. Man bija plāns šo visu lietu sakārtot, lai būtu daudz vairāk ieņēmumu caur deklarētajiem iedzīvotājiem," teica Krastiņš.

Jurēvica saka, ka nelielas korekcijas būšot arī budžeta projektā. "Neapšaubāmi, tas ir sāpīgais jautājums absolūti visiem- ceļi, apgaismojums, ūdenssaimniecība, kanalizācija. Tas ir tas, kas visiem rūp. Arī iedzīvotājiem. Tā kā mēģināsim rast kompromisu tieši investīciju daļā," saka Jurēvica.

Domes ārkārtas sēdē deputāti nobalsoja arī par triju domes priekšsēdētāja vietnieka amatu likvidēšanu un vienas vietnieka amata vietas izveidošanu.

Tāpat no amata pienākumu veikšanas atcēla priekšsēdētaja vietnieku ciemu attīstības un sociālo lietu jautājumos Edgaru Sliedi, priekšsēdētaja vietnieku uzņēmējdarbības un sadarbības ar Rīgas pilsētu lietu jautājumos Eduardu Burģeli un priekšsēdētaja vietnieku vides aizsardzības, sporta un izglītības lietu jautājumos Robertu Raimo.

Par domes priekšsēdētājas vietnieci ar astoņām balsīm “par” ievēlēta Genovefa Kozlovska. Par viņas ievēlēšanu nobalsoja tie paši deputāti, kuri trešdien atbalstīja Jurēvicas kandidatūru priekšsēdētājas amatā.

Jau ziņots, ka Carnikavas novada domes kārtējā sēdē 20. janvāra rītā atbalstīts sešu deputātu iesniegtais pieprasījums atcelt pirms mēneša amatu ieguvušo Carnikavas novada domes priekšsēdētāju Imantu Krastiņu ("Latvijas Reģionu apvienība").

Šāds lēmums pieņemts, astoņiem deputātiem – Daigai Jurēvicai, Genovefai Kozlovskai, Rolandam Laveiķim, Pjotram Špakovam, Ilzei Tjarvei, Edgaram Sliedem, Evai Odziņai un Daigai Kalnbērziņai – balsojot "par".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti