Panorāma

Rēzeknei siltumu sāk ražot jaunuzceltā šķeldas katlumājā

Panorāma

Panorāma

Latvijas “Mārītes” – Ukrainas “Mārītēm”

Carnikavas bērnudārza grupiņa «Mārītes» gādā dāvanas Ukrainas bērnudārzam «Mārītes»

Mūzikas centrs, televizors, virtuves aprīkojums, ģenerators, galda spēles – šādas un citas dāvanas kāda Carnikavas bērnudārza "Riekstiņš" grupiņas "Mārīte" bērni kopā ar vecākiem sarūpējuši Ukrainas bērnudārzam, kurš arī saucas latviskajā vārdā "Mārītes". Tas tādēļ, ka 20. gadsimta 80. gadu beigās, palīdzot Ukrainai atkopties pēc Čornobiļas avārijas, šo bērnudārzu Slavutičas pilsētā izveidot palīdzēja Latvijas speciālisti. Arī tagad Latvijas pārstāvji par Ukrainas "Mārītēm" rūpējas, turklāt – ne vien lielie, bet arī mazie.

Vairāk nekā 30 pastāvēšanas gados bērnudārzs "Mārīte" Slavutičas pilsētā ir bijis drošas un mīļas "otrās mājas" tūkstošiem Ukrainas bērnu. Diemžēl tiem aptuveni 130 bērniem, kuri pašlaik ir "Mārītes" audzēkņi, bērnība paiet kara ēnā. Ik reizes, kad Kijivas apgabalā skan trauksmes sirēnas, mācības pārceļas uz pagrabos ierīkotām bumbu patvertnēm. 

Savukārt Carnikavas bērnudārzā "Riekstiņš" ir grupiņa ar nosaukumu "Mārītes". Tās audzēkņi kopā ar saviem vecākiem šajos Ziemassvētkos sarūpējuši dažādas dāvanas Ukrainas "Mārītēm". 

Bērnudārza "Riekstiņš" audzēkne Elīza sacīja: "Es uzzīmēju ukraiņiem, lai viņiem būtu jautrāk, šādu sirdi, un, lai nedomātu par kara šausmām un lai viņiem būtu droši un labi, mēs sūtīsim viņiem daudz mantas un labas lietas."

Savukārt bērnudārza audzēknis Zaharijs pauda: "Ukrainā tagad bērni sēž pagrabā. Un man viņu žēl."

Zaharija tētis Andrejs piebilda: "Viņš gribēja palīdzēt, es viņam piedāvāju – vai varam atdot viņa vecos lego. Viņš pateica – labprāt viņš palīdzēs Ukrainas bērniem."

Carnikavas "Mārītes" bērnu zīmētie zīmējumi kļūs par apsveikumiem un rotājumiem, kas dosies uz Ukrainu kopā ar labdarības kravu, kas iegādāta par viņu vecāku ziedojumiem. 

Elīzas tētis Pauls stāstīja: "Tur ir rotaļlietas, mantas, tējkanna, dīzeļģenerators. Tādas tiešām svarīgas lietas, jo, kamēr mēs šeit sēžam skaistās, foršās telpās, tad tur bērni aizvada dienas pagrabos. Tādēļ darām maksimāli visu iespējamo, lai padarītu viņiem to dienu foršāku."

Savukārt "Riekstiņa" vadītāja Sanita Kronbergs norādīja: "Es kā vadītāja izjūtu tiešām ļoti lielu lepnumu par to, ka mūsu skolotājas, auklītes un vecāki māca bērniem to, ka ir ļoti labi rūpēties par tiem, kuriem iet šobrīd grūtāk."

Kopā ar nākamo palīdzības kravu uz Ukrainu dosies arī bērnu sarūpētās dāvaniņas. No Latvijas "Mārītēm" – Ukrainas "Mārītēm".

Bērnu piepildītās un izrotātās dāvanu kastes no Carnikavas dodas uz "Ziedot.lv" noliktavu Imantā, kur pievienojas bērnu vecāku un dažādu uzņēmumu saziedotajai palīdzības kravai. 

Labdarības fonda "Ziedot.lv" komunikācijas vadītāja Ilze Ošāne atzīmēja: "Šodien mums dodas uz Ukrainas bērnudārzu "Mārīte" ugunsdrošās durvis patvertnei. Mazā sadzīves tehnika kā televizors, mūzikas atskaņotājs, lai tajos mirkļos, kad ārā notiek gaisa trauksmes un bērniem to baiļu sajūtu mazinātu – uzslēgtu mūziku vai uzliktu multenes fonā. Tējkannas, plītiņas, lai var patvertnē uzvārīt tēju, uzsildīt putru, jo neviens jau nezina, cik ilgi tajā bumbu patvertnē būs jāuzturas."  

Kārtējā krava ar precēm un laba vēlējumiem nu jau ir ceļā prom uz Ukrainu, bet Latvijā tās vietā paliek sirds siltums un lepnums par bērniem, kas prot palīdzēt citiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti