Dienas ziņas

Vēlēšanas beigušās, uzvarētājs vēl nav zināms

Dienas ziņas

Pieaug nepieciešamība pēc pansionātiem

Carnikavā un Ādažos veido kopīgu attīstības programmu

Carnikavā un Ādažos veido kopīgo attīstības programmu

Lai gan Carnikavas novads ir viens no tiem, kas, iebilstot pret Administratīvi teritoriālo reformu, iesniedzis prasību Satversmes tiesā, darbs pie apvienotā Ādažu novada attīstības programmas izveides jau uzsākts.  

Atdalot no Ādažiem zvejnieku kolhoza zemes un vasarnīcu rajonus, 1992. gadā tika izveidots Carnikavas pagasts. Jaunā novadu reformā Ādažus un Carnikavu atkal saliks vienā novadā, un jau vairākus mēnešus abi novadi kopā strādā pie jaunās attīstības programmas.

“Es teiktu, ka mums ir ļoti daudz vienojošu jautājumu, piemēram, infrastruktūras savietojamība, savienojums ar Ādažiem,” atzina Carnikavas novada Attīstības nodaļas vadītājas vietnieks Vilis Zinkevičs.

Par to, ka, reorganizējot transporta plūsmu, ''Latvijas Valsts ceļi'' Carnikavu un Ādažus ir vēl vairāk sašķēluši, norāda arī Ādažos.

“Ir skaidrs, ka vai nu ļoti strauji ir jāstrādā pie viadukta vai apļa būvniecības Muižas rajonā, kas integrētu visus ceļus, nevis šos novadus sadala,” sprieda Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks (Latvijas Reģionu apvienība).

Lielākā atšķirība starp abiem pašreizējiem novadiem ir tā, ka Carnikava ir  vairāk uz tūrismu tendēts novads, bet Ādažus varētu saukt par uzņēmējdarbības centru.

Jaunajā attīstības programmā plānots šīs jomas salāgot un meklēt iespēju, kā tūrisma jomu Carnikavā padarīt par pelnošu.

“Šeit ir jautājums, kā salāgot dabas aizsardzību ar uzņēmējdarbību, jo abas šīs jomas ir svarīgas,” sacīja Vilis Zinkevičs.

Kopējā novada nākotnes attīstības vīzijas radīšanā  speciālā aptaujā iesaistījušies arī  iedzīvotāji. Aptauja noslēdzās 31. oktobrī, un visi dati vēl neesot apkopoti, bet jau šobrīd varot teikt, ka iedzīvotāju un speciālistu vīzija par  svarīgāko apvienotajā novadā būtiski neatšķiras.

“Tā ir daba. Daba un ainava. Radīt darbavietas šeit pat uz vietas. Atstāt un uzlabot mobilitāti, velokustību. Šie ir tādi tiešām vienoti lozungi abās pusēs,” par iedzīvotāju vēlmēm stāstīja Ādažu novada Attīstības nodaļas vadītāja Karīna Miķelsone.

“Es saskatu apvienošanā vienīgi plusus, bet man būtu aicinājums padomāt par loģistiku vai transportu, lai mēs savus bērnus varētu laist Ādažu skolā, jo šobrīd man to ir ērtāk darīt Rīgā,” atzina Garciema iedzīvotāja Diāna.

Savukārt carnikavietis Juris aicināja “uzlabot satiksmi starp Carnikavu un Ādažiem. Sabiedriskā transporta reisi pašreiz ir samērā reti.”

Administratīvi teritoriālā reforma paredz, ka no 2021. gada jūlija  119 pašvaldību vietā tiks izveidotas 42 pašvaldības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt