Panorāma

Gaujas plūdos izglābti deviņi cilvēki

Panorāma

Panorāma

Gaujas ūdens līmenis pie Carnikavas tuvojas kritiskai robežai

Carnikavā ūdens līmenis Gaujā pietuvojies bīstamai robežai

Carnikavā ūdens līmenis Gaujā pietuvojies bīstamai robežai un upe kāpj ārā no krastiem. Milzīgs ledus sablīvējums izveidojies pie Cēlājiem, kur Gauja met līkumu.

Gaujas lejtecē saglabājas ledus sega, tā kūst. Vienlaikus no augšteces posmiem atnākusī ledus masa turpina aizvien krāties. Applūst zemākās teritorijas upes tuvumā.

Otrdienas, 3. janvāra, vakarā ap pulksten 21 līmenis pie Carnikavas jau bija sasniedzis 2,20 metru atzīmi un pagaidām apstājies. Kritiskā robeža ir 2,35 metri.

Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs paaugstinājis brīdinājuma līmeni no dzeltenā uz oranžo. Laika apstākļi un upes līmenis kļūst bīstami. Operatīvie dienesti novēro situāciju un nepieciešamības gadījumā gatavi evakuēt cilvēkus.

Ūdens var apņemt apmēram 20 mājas.

Pie Cēlājiem līmenis ir nokrities un liela daļa ledus ir prom.

Tikmēr Gaujā pie Ādažiem ledus sāka virzīties uz ieteci jūrā, tomēr ūdens līmenis tik strauji nepazeminās un aizvien ir vietas, kas palikušas applūdušas. Nūrnieku ielā, kur applūda vairākas mājas, ūdens atkāpjas un evakuētie iedzīvotāji trešdien varētu atgriezties savās mājās.

Otrdienas vakarā glābēji aicināja iedzīvotājus, kam pieder īpašumi netālu no upju palienēm un zemākās vietās, ņemt vērā iespējamo upes iziešanu no krastiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti