Dienas ziņas

Krāslavā šuj bērnu apģērbu eksportam

Dienas ziņas

Uz slēpēm - kopā ar suni

Nākamgad carnikavieši varēs droši šķērsot Gauju

Carnikavā top jauns gājēju tilts pāri Gaujai

Carnikavas novada iedzīvotāji zina, ka pērn dzelzceļa satiksmes negadījumos cietuši gandrīz divsimt cilvēku, tomēr ik dienu šķērso Gauju pa dzelzceļa tiltu, jo citas iespējas nokļūt novada centrā gājējiem praktiski nav. Nākamgad situācija gan varētu mainīties. Janvārī uzsākta jaunā gājēju tilta būvniecība.

Norāde pie dzelzceļa tilta, kas šķērso Gauju Carnikavā, vēsta, ka staigāt pa to ir aizliegts, tomēr Gaujas ciema iedzīvotāji to ignorē, jo izvēle nav liela. Vai nu doties pa apmēram 200 metru garo sliežu ceļu, stundām gaidīt vilcienu, vai pa šoseju mērot vairāk nekā desmit kilometrus. 

Šomēness līdzās dzelceļa tiltam darbu sākuši celtnieki, kuru uzdevums šā gada laikā uzbūvēt jaunu gājēju tiltu, un teju katrs gājējs uz mirklīti piestāj, lai palūkotos, kā vīriem sokas.

Jaunais tilts, pa kuru pārvietoties būs ļauts gājējiem un velosipēdistiem, bet nepieciešamības gadījumā arī speciālajam transportam, būs 220 metrus garš. Līdzās tiks izbūvēti pievadceļi. Tiltu turēs seši balsti, un 12-17 metru dziļumā iedzīti 60 pāļi. Celtniecības darbi notiks visu gadu.

"Daži darbi ir ierobežoti temperatūras dēļ, bet tādi kā ceļa pamatu izbūve, koku ciršana, - to mēs varam darīt. Protams, betonēšanas darbi ir ierobežoti,” skaidro uzņēmuma “Tilts” būvniecības departamenta direktors Artjoms Gridņevs.

Risinājums, kā Gauju šķērsot droši, tika meklēts vairākus gadus. Idejai rekonstruēt dzelzceļa tiltu, izveidojot arī gājēju ietvi, uzņēmums Latvijas Dzelzceļš nepiekrita, tāpēc pašvaldībā tika pieņemts lēmums būvēt jaunu tiltu.

„Mēs esam mēģinājuši no ES naudiņām risināt šo jautājumu, bet tas mums neizdevās, līdz ar to mēs pagaidām to risinām no pašvaldības budžeta, bet tagad ir iespēja arī iesniegt dokumentus valdībā un saņemt kreditējumu. Tas nozīmē, ka mēs varētu atslogot mūsu budžetu,” norāda Carnikavas novada domes administrācijas vadītājs Imants Pastors.

Jaunais tilts izmaksās 1,2 miljonus eiro, un to paredzēts pabeigt līdz nākamā gada janvārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti