Dienas ziņas

Skrundas militāro pilsētiņu atdod valstij

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Carnikavā piemēros 50% atlaides vienīgajam īpašumam

Carnikavā piemēros 50% īpašuma nodokļa atlaidi vienīgajam mājoklim

Vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju parakstītā iniciatīva par nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atcelšanu vienīgajam mājoklim pagaidām tiek izskatīta Finanšu ministrijas izveidotajā darba grupā.  Carnikavas novada dome tikmēr pieņēmusi lēmumu no nākamā gada 1. janvāra piemērot 50% atlaidi vienam īpašumam, kurā īpašnieks ir deklarēts.

Latvijas nekustamo īpašumu kadastrālā  vērtība ir 28 miljardi eiro, bet plānots, ka jau 2018. gadā tā pieaugs par 10 miljardiem. Tikpat straujš būs arī NĪN lēciens, ja netiks pieņemti grozījumi NĪN likumā, kas aizsargātu vienīgā mājokļa īpašniekus.

"Ir jau [cilvēki], kam var bērni palīdzēt, bet tas jau nav taisnīgi. Es visu mūžu esmu strādājis, man pašam jāspēj apmaksāt to nodokli. Es taču nevaru rēķināties ar to, ka kāds man visu laiku palīdzēs," teica rīdzinieks Laimonis Reinfelds.

Nesagaidot lēmumu no valdības, Carnikavas novada dome  pieņēmusi lēmumu no nākamā gada vienīgā mājokļa īpašniekiem piešķirt 50% NĪN atlaidi.

"Mēs ejam pa priekšu tikai tāpēc, ka mēs gribam parādīt, ka jau šobrīd ir iespējams ņemt vērā, ko grib iedzīvotāji - samazināt nodokļu slogu, kas pēdējos gados tieši uz mājokli ir būtiski pieaudzis. Ideja ir ļoti vienkārša. Ja cilvēkam ir īpašums, kurā viņš pats ir deklarējies, viņš saņem 50% atlaidi," teica Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica (Zaļo un zemnieku savienība).

Intai Miķelsonei, kura māju Kalngalē uzbūvēja vēl kolhoza laikos, NĪN  maksājums jau šobrīd pārsniedz 300 eiro, un ietaupījums būšot labs atbalsts. Kundze gan domā, ka šis jautājums tomēr jārisina valsts līmenī.

"Kā tad Carnikava viena pati izcelsies. Es domāju, ka tas jau visiem vajadzīgs, un īpaši, kad tur tālāk pabraukā un paskatās. Mēs, Carnikavas pensionāri, tikko bijām uz Aglonu ekskursijā, un, ja tur paskatās to tukšumu..., briesmas," saka Miķelsone.

Aprēķināts, ka, piešķirot atlaides vienīgā mājokļa īpašniekiem, novada budžetā nenonāks apmēram 175 000 eiro. Citas pašvaldības Carnikavas piemēram pagaidām nav sekojušas un sola vēl nogaidīt.

  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti