Carnikavā nodegušās Siguļu baznīcas draudzei saziedoti 26 000 eiro

Carnikavā nodegušās Siguļu baznīcas draudzei dievnama celšanai saziedoti jau 26 tūkstoši eiro, informēja Ādažu evaņģēliski luteriskajā draudzē. Pašlaik draudzes dievkalpojumi notiek tā sauktajā "Laivu mājā".

Sagatavošanās darbi dievnama celšanai notiek, un ir zināms, ka jaunā baznīca nebūs tajā pašā vietā, kur atradās vecā koka Siguļu baznīca. Draudzes pārstāvji skaidroja, ka novada centrs vēsturiski ir pārvietojies uz tagadējo Carnikavu un baznīcai jauno vietu vajadzētu atrast novada centrā. Šo ieceri atbalsta gan Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas virsvalde, gan novada ļaudis un draudzes cilvēki.

Pašlaik tiekot izvērtēti vairāki varianti vietai, kur celt baznīcu, iespējamās izmaksas, kā arī citi būvniecības tehniskie aspekti potenciālajās vietās. "Domājams, ka drīzumā, kad tiks noskaidrota precīza jaunā dievnama atrašanās vieta, tiks sākti baznīcas projektēšanas darbi un izlemts par projekta realizācijas termiņiem atkarībā no iespējām piesaistīt ziedojumus," rakstīts draudzes paziņojumā medijiem.

Dievnama būvniecībai var ziedot ikviens. Ziedojumu piesaistei jaunajai baznīcai tiek organizēti arī dažādi koncerti un kino vakari, tai skaitā dalība Carnikavas Nēģu svētkos. Tāpat ieņēmumi no simtgades filmas "Bille" izrādīšanas Carnikavas Kultūras namā tika ziedoti jaunajam dievnamam.

Kopš Ziemassvētkiem draudzes daļai Carnikavā ir jauna sanākšanas vieta -  ar vietējo uzņēmēju vēlību tai tika uzticēta tā saucamā "Laivu māja", kas atrodas Carnikavā, Stacijas ielā 21 pie gājēju tilta pār Gauju. Tajā draudze regulāri tiekas un notur dievkalpojumus.

Jau vēstīts, ka pagājušā gadā naktī uz 10. decembri Carnikavā nodegusi gandrīz restaurētā Siguļu baznīca, kas bija vietējās nozīmes kultūras piemineklis. Visi lielie restaurācijas darbi baznīcā jau bija noslēgušies, vēl bija atlikuši iekšdarbi, un Siguļu baznīcu bija iecerēts atvērt uz Latvijas simtgadi. Pēc tam draudzes pārstāvji stāstīja, ka dievnamu cels no jauna.

 


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti