Dienas ziņas

Vairākos mācību priekšmetos varētu nenotikt stundas

Dienas ziņas

Rīt Rīgā sabiedriskais transports būs bez maksas

Mazajiem carnikaviešiem moderna, bet pārāk liela skola

Carnikavā durvis ver rekonstruētā pamatskola; šogad pilnībā piepildīt neizdosies

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Kamēr Ādažos vietu trūkuma dēļ skolēniem jāmācās lielā saspiestībā, Carnikavas jauno skolu piepildīt ar skolēniem neizdošoties. Līdz ar jauno mācību gadu Carnikavā durvis vērs paplašinātā un rekonstruētā pamatskola, kas paredzēta 900 audzēkņiem, bet pašlaik tajā mācīsies nedaudz vairāk nekā 500 skolēnu. Remontdarbi tika uzsākti īsi pirms novadu apvienošanas. Skolas pārbūve izmaksājusi vairāk nekā 11 miljonus eiro.

2017. gadā toreizējā Carnikavas novada dome nolēma par aptuveni 10 miljoniem eiro izveidot izglītības kvartālu ar jaunu mūzikas un mākslas skolu, atjaunotu stadionu, kā arī paplašinātu un rekonstruētu vēsturisko pamatskolas ēku. Tādējādi cerēja samazināt pārnovadu maksājumus par 400 novadā deklarētiem skolēniem, kas mācījās blakus novadā.

“Pamatdoma ir atgriezt atpakaļ jauniešus Carnikavas novadā, piedāvājot viņiem plašu, modernu vidi, kur gūt vispārējo vidējo izglītību,” 2017. gadā skaidroja toreizējā Carnikavas novada izglītības metodiķe Antra Krasta.

Tagad pamatskola ar vietām 900 audzēkņiem, kuras atjaunošanā ieguldīti vairāk nekā 11 miljoni eiro, gatavojas savam pirmajam mācību gadam. Skolas direktors Raivis Pauls labprāt izrādīja moderno ēku, kurā padomāts gan par skolēnu, gan skolotāju ērtībām, darbojas vienotais displeju tīkls un iekšējā apziņošana.

Salīdzinot ar 2017. gadu, audzēkņu skaits esot teju dubultojies. Tomēr piepildīt lielo skolu vismaz šogad nevarēšot, lai gan uz atjaunoto ēku pārcelta arī mākslas un mūzikas skola.

“Mums ir vēl četrām klasēm vietas, kas mūsu gadījumā ir 96 skolēni, un arī visas klases vēl nav aizpildītas līdz 24 bērniem, kā mēs vēlamies. Pie mums brauc skolēni no Vecāķiem, Saulkrastiem un Ādažiem. Tā ka parādās tendence, ka nāk skolēni, bet es domāju, ka

tie četrsimt bērni, kuri Rīgā mācās, gan īsti nenāk atpakaļ,” atzina skolas direktors.

Tomēr viņš nepiekrita, ka pārāk lielā, bet modernā skola laikā, kad tiek meklēta iespēja ekonomēt uz visu, nesīs zaudējumus novadam. “Es domāju, ka visiem ir skaidrs, ka šī ir vienreizēja būvniecība. Un, kā ir uzbūvēts, tā ir jādzīvo. Tāpēc labāk ir izplānot un uzbūvēt ar izaugsmes iespējām, nekā katru gadu iet uz domi un prasīt – mums vajag vēl vienu konteineru. Kā redzat – izdomāts ir labs pamats, un mēs pat varam dot pajumti mākslas skolai,” sacīja Pauls.

Tikmēr tagadējā novada centrā Ādažos ir hronisks vietu trūkums skolās. Taču izlīdzināt skolu piepildījumu, visticamāk, neizdošoties.

“Domāju, ka daļa būs, kas pārnāks no Ādažiem. Jau šobrīd tāda tendence ir novērojama. Bet teikt, ka tas masveidā notiks, es atturētos. Jāņem vērā arī attālums un vecāku izvēle, jo, ja bērns ir uzsācis mācības vienā skolā, to gluži katru gadu nemaina,” sacīja Ādažu novada Izglītības un jaunatnes nodaļas vadītāja Aija Kalvāne.

Uzsākot rekonstrukciju, skolas vajadzībām tika uzbūvētā moduļtipa ēka privātmāju rajonā, kas šogad, visticamāk, palikšot tukša un arī bez apkures. Lai atbrīvotu vietu skolēniem, nākamgad uz to plānots pārcelt Ādažu skolā esošo bērnudārzu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti