Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vēlas uzlabot bērnu paliatīvo aprūpi

Carnikavā būvēs izglītības kvartālu

Carnikavā būvēs izglītības kvartālu

Lai nodrošinātu iespēju savā novadā mācīties visiem bērniem, arī vidusskolēniem, Carnikavā plāno izbūvēt gandrīz 4000 kvadrātmetru lielu izglītības kvartālu. Vērienīgo projektu īstenots divās kārtās, un tā izmaksas tiek lēstas ap 10 miljoniem eiro.

Šomēnes izsludināta būvniecības ieceres sabiedriskā apspriešana, bet būvdarbus plānots sākt nākamā gada otrajā pusē.    

Dažādos gados būvētās izglītības iestādes Carnikavā jau vēsturiski izveidotas netālu viena no otras. Bērnu skaitam pieaugot, tās gan sen kļuvušas par šauru.

 Carnikavas pamatskolas direktors Sergejs Čevers skaidroja, ka “skolas kapacitāte ir 275 vietas, bet reāli ir simts bērnu vairāk”.

“Šogad, uzņemot 66 pirmklasniekus, mēs organizējām trīs mācību klases, un praktiski viss tika samazināts,” atzina direktors.

Statistika liecina, ka šis ir jau septītais mācību gads, kopš audzēkņu skaits ik gadu palielinās par trīsdesmit skolēniem, bet mūzikas un mākslas skolā telpu trūkuma dēļ uzņemšana bijusi limitēta.

Lai situāciju mainītu, apspriešanai nodota 3800 kvadrātmetru lielā izglītības kvartāla būvniecības iecere.

Carnikavas novada Būvvaldes vadītājs Ainārs Grikmanis stāstīja, ka iecerēts pārbūvēt  pamatskolu, piebūvējot jaunus korpusus, kas paredzēti arī vidusskolas vajadzībām.

“Tiek pārbūvēta arī mūzikas un mākslas skola, kurai no jauna tiek piebūvēta bibliotēkas daļa. Abām šīm ēkām pa vidu ir paredzēta multifunkcionāla zāle,” klāstīja būvvaldes vadītājs.

Īstenojot projektu, Carnikavā varēs iegūt arī vidusskolas izglītību, un, iespējams, tādejādi samazināsies arī starpnovadu maksājumi par tiem gandrīz 400 novada skolēniem, kuri zinības pašlaik apgūst galvaspilsētā.

Novada izglītības metodiķe Antra Krasta stāsta, ka galvenā doma ir panākt, lai jaunieši atgrieztos atpakaļ Carnikavas novadā, “piedāvājot viņiem vispārēju, plašu, modernu vidi, kur gūt vidējo izglītību un nebraukt prom”.

“Līdz ar to viņš iegūst arī laiku savām brīvā laika aktivitātēm, jo nepavadīs divas stundas ceļā,” norādīja Krasta.

Pirmklasnieka mamma Linda Treija gan pauda, ka “principā jāskatās, ko skola spēj piedāvāt, jo šajā brīdī ļoti svarīgs kļūst personāla aspekts, un jautājums ir par to, cik sagatavots bērns var tālāk aiziet uz studijām augstskolā”. “Ja to ir iespējams nodrošināt, tad kāpēc gan nē,” sprieda Treija.

Izglītības kvartālā vispārizglītojošā skola ar 700 vietām, mūzikas un mākslas skola ar 250 vietām, kā arī bibliotēka un koncertzāle atradīsies zem viena jumta, bet turpat līdzās stadions, kurā pēc vērienīgām pārmaiņām  varēs rīkot arī dažāda līmeņa sacensības.

Projekta sabiedriskā apspriešana noslēgsies oktobra nogalē. Plānots, ka izglītības kvartāla, kura izmaksas tiek lēstas ap desmit miljoniem eiro, būvniecība sāksies nākamā gada septembrī.                                    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti