Dienas ziņas

Neatbilstīgi izlietotas mērķdotācijas

Dienas ziņas

Bērni meklē savu sporta veidu

Atjaunojot biotopu, nozāģē arī lielās priedes

Carnikavā biotopa atjaunošanas laikā nozāģē arī lielās priedes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Carnikavā, dabas parka “Piejūra” teritorijā, sākti pelēkās kāpas biotopa atjaunošanas darbi. Lai panāktu labvēlīgākus apstākļus augiem, izretinātas saaugušās priedes. Darbu izpildītāji gan nav ievērojuši nosacījumus un nozāģējuši deviņus kokus, kuru diametrs pārsniedz atļautos 20 centimetrus.     

Biotopu atjaunošanas darbi dabas parkā “Piejūra”, kas atrodas trīs pašvaldību teritorijās, uzsākti pirms diviem gadiem. Šoruden notiek pelēkās kāpas atjaunošanas darbi Carnikavas novada teritorijā.

“Galvenais mērķis ir atjaunot atklātas kāpas. Šādās vietās būtu kur dzīvot gan tiem gaismmīļiem augiem, gan arī kukaiņiem, gan arī putniem, gan arī visai citai radībai, kas mīl atklātas vietas, nevis tādu biezu mežu,” skaidroja sertificēta dabas eksperte Brigita Laime.

Lai panāktu labvēlīgos apstākļus, uz kāpas saaugušās priedes tika izretinātas.  Izcērtamie koki gan šoreiz neesot bijuši iezīmēti.

Vides eksperti vien izstaigājuši teritoriju pirms priežu retināšanas un devuši norādījumus izpildītājiem.

“Darba uzdevumā pirmais noteikums ir uzrakstīts, ka izcirst drīkst tikai tās priedes, kas nav lielākas par 20 centimetriem diametrā. Tātad ir jāizmēra,” skaidroja Laime.

Otrs norādījums esot bijis atstāt interesantās jeb mākslinieciski saaugušās priedes. Tomēr drīz vien vērīgie iedzīvotāji sita trauksmes zvanus sociālajos tīklos.

“Dzirdot iedzīvotāju norādes, mēs braucām šo vietu apsekot kopā ar “Carnikavas komunālservisa” vadītāju un secinājām, ka ir deviņi koki, kur ir pārkāpts noteiktais diametrs,” pastāstīja  “LIFE CoHaBit” projekta vadītāja Gundega Ulme.

Darbu veicēji uzņēmums “Tehniskais dienests” savu vainu atzīst un jau esot samaksājuši noteikto sodu 166 eiro apmērā.

Tomēr, viņuprāt, pie pārkāpuma vainīgi esot ne tikai darbinieki.

SIA “Tehniskais dienests” darbu vadītājs Didzis Krauze stāstīja, ka “tieši pirms darbu izpildes mēs visu apstaigājām kopā ar vides speciālisti, kas norādīja, un to dzirdēja arī darbinieki, ka patiesībā būtu veselīgi, ka uz tām kāpām paliek viena priede uz hektāru.

Iespējams, ka darbinieki tur tāpēc arī  tā nemērīja tos diametrus,” pieļāva Krauze.

Nozāģētās priedes tiks izmantotas priekškāpu stiprināšanai, gan veidojot zaru klājumus, gan  žodziņus, bet resnākie stumbri tikšot salikti kāpu bedrēs.

Jau šoziem Carnikavas novada teritorijā sāksies arī mežaino kāpu apsaimniekošanas darbi. Šoreiz gan izcērtamie koki tikšot iezīmēti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti