Carnikavā applūst mājas un ielas; Siguļu ciemā 90% namu ūdenī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Lai arī daudzviet plūdi pamazām norimst, tomēr Carnikavas novadā ielas un dārzus klāj, vietām līdz pat 80 centimetriem dziļš ūdens.

Ūdens gan ir appludinājis tikai tās ēkas, kas atrodas zemākajās vietās. „Mājā ir ūdens, ūdens ir, nu es nezinu… cik centimetri…kādi 30-40, viss dārzs ir zem ūdens, nu vispār tas ir skumīgi,” saka vienas no appludinātās vasarnīcas īpašniecēm Ināra Šmatova.

Ūdens līmenis Gaujā straujāk cēlies piektdienas vakarā, tad arī palīgos atsteiguši glābēji. Lai pasargātu dzīvojamās mājas, Nacionālo bruņoto spēku karavīri zemākajā vietā no smilšu maisiem izveidojuši aizsargdambi.

Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvis Mareks Silovs stāsta, ka no Dzirnupītes puses pa dažādiem ceļiem plūst ūdens. Tur ir vietas, kur aizsargvaļņus nav iespējams izveidot.

Carnikavas novada domes izpilddirektors Imants Pastors saka, ka šobrīd straumes apturēšanai ir izlikti 500 smilšu maisi, vēl rezervē ir 100, un Nacionālie Bruņotie spēki ir apsolījuši vēl 1200.

Tiesa, ne visus iedzīvotājus ir skāruši plūdi. Piemēram, Siguļu iedzīvotājs Andris Gulbis stāsta, ka ūdenī ir šķūnītis, pagaidu mājiņas, bet ne māja. „Man tur pamati ir ļoti augsti. Tā kā man tur 30-40 centimetri vēl ir,” viņš lēš.

Tikmēr aģentūra LETA vēsta, ka pievakarē ūdens līmenim Gaujā pie Carnikavas sasniedzot 2,17 metrus, Siguļu ciemā applūdušas ap 90% māju. To pastāstīja Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica.

Kopumā applūdušas vairāk nekā 100 mājas, 29 mājokļiem atslēgta elektrība. Savukārt ciema centrālo ielu - Dzirnupes ielu - dziļākajā vietā klāj 80 centimetri ūdens. Šķērsielās, kas ved uz Gauju, ūdens līmenis ir vēl augstāks.

Jurēvica atzina, ka tuvākajā laikā ir gaidāma ūdens līmeņa turpmāka celšanās, ko vēl vairāk varētu veicināt ziemeļrietumu vējš, kas ūdeni no jūras dzen atpakaļ upē. Tomēr novada vadītāja norādīja, ka Carnikavu no plūdiem sargā dambis un līdz kritiskajai robežai vēl ir tālu.

Īsi pēc plkst.20 situācija Carnikavas novadā nebija mainījusies. „Ūdens ceļas lēnām,” sacīja Jurēvica, bilstot, ka tālāko situācijas attīstību patlaban ir grūti prognozēt.

Jau vēstīts, ka postoši plūdi pēdējo divu nedēļu laikā ir bijuši Ogrē, Daugavpils un Ilūskstes novados, kā arī Pļaviņās. Mazākā mērā ir cietuši pilsētas, ciemati un lauku teritorijas arī citviet Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti