Panorāma

Vecākiem nebūs jāpērk grāmatas un darba burtnīcas

Panorāma

Rožu dārza sūrā dzīve

ASV sola nepārkāpt Čalovska cilvēktiesības

Čalovska advokāti piedāvā grozījumus kriminālprocesa likumā

ASV kibernoziegumos apsūdzētā hakera Denisa Čalovska advokāte Ilona Bulgakova izstrādājusi Kriminālprocesa likuma izmaiņu piedāvājumu, rosinot izdošanas lūgumus izskatīt apgabaltiesā, kur būtu šādos gadījumos jāizvērtē, vai izdošana nepārkāps aizturētā cilvēktiesības.

Imantas hakera izdošanas juridiskie aspekti izraisīja arī plašas diskusijas juristu vidū un advokāte Bulgakova pat izstrādājusi piedāvājumu veikt grozījumus Kriminālprocesa likumā.

„Ja tādas garantijas ir sniegtas, tad tas ir pozitīvi manam klientam, bet vai tas novērš visas bažas par viņa tiesību iespējamo neievērošanu, tik tiešām aizstāvībai šīs bažas arī paliek,” skaidro Bulgakova.

Advokātes izstrādātie grozījumi paredz to, ka, pirmkārt, izdošanas lūgumus būtu jāizskata vispirms apgabaltiesā, un, otrkārt, tiesai šādos gadījumos obligāti jāizvērtē, vai izdošana nepārkāps aizturētā cilvēktiesības. Viņa tos iecerējusi iesniegt Saeimas Juridiskajā komisijā un Tieslietu ministrijā izvērtēšanai.

Jau ziņots, ka ASV Tieslietu departaments vēstulē Latvijas Tieslietu ministrijai apliecinājis - ja Latvija izdos Denisu Čalovski, tad tiks garantēta viņa cilvēktiesību ievērošana.

Iepriekš Satversmes tiesa neierosināja lietu pēc Čalovska konstitucionālajām sūdzībām. Tieslietu ministrija jau pauda, ka Latvijai būtu jāizdod Čalovskis, savukārt, Ārlietu ministrija un tiesībsargs iebilda pret šādu rīcību.

Čalovskis tika aizturēts decembrī Rīgā. Pārējie apsūdzētie ir Krievijas pilsonis Ņikita Kuzmins un Rumānijas pilsonis Mihajs Jonuts. Visi ir apsūdzēti par vīrusa „Gozi” izplatīšanu visā pasaulē. Šis vīruss palīdzēja iegūt informāciju, tostarp paroles, kas ļāva iekļūt banku kontos.

Ja Latvija izdos Čalovski ASV, tad viņam var draudēt pat 67 gadu ilgs cietumsods.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt