Rīta intervija

Datu aizsardzības speciālists Arnis Puksts par vispārīgo datu aizsardzības regulu

Rīta intervija

Lielo pilsētu asociācijas pārstāvis Viktors Valainis par bezdarbnieku apmācību rezultātiem

Anda Čakša: Pacientiem ir jāuzticas slimnīcām

Čakša: Pacientiem ir jāuzticas slimnīcām par vienreiz lietojamiem instrumentiem

Pacientiem ir jāuzticas slimnīcām, ka vienreiz lietojamus instrumentus tās neizmanto atkārtoti – tā intervijā Latvijas Radio sacīja veselības ministre Anda Čakša no Zaļo un Zemnieku savienības.

Viņa norādīja, ka ārstniecības iestāžu vadība ir atbildīga par to, kā tiek izmantots valsts piešķirtais finansējums – vai to izlieto lielākiem ārstu honorāriem, vai arī pienācīgiem instrumentiem.

Ministre neslēpa, ka Veselības inspekcija līdz šim mazāk pievērsusies instrumentu aprites iespējamām problēmām slimnīcās, bet pēdējā laikā tā esot uzraugu viena no prioritātēm.

“Šajā gadījumā tā ir izpratnes problēma par to, kas ir pareizi nodrošināts veselības pakalpojumus un kas nav, te ir Veselības inspekcijai jāiejaucas,” ziņas par iespējamu atkārtotu vienreizējo instrumentu lietošanu komentēja ministre.

“Ja ir aizdomas, ka šādu gadījumu ir vairāk, tad šis rādītājs nav labs, bet veselības inspekcijai, es pieļauju, nav bijušas tās sūdzības, uz ko viņi reaģē, un tajā ikdienas kārtībā varbūt šis nav bijis jautājums numur viens, ko viņi dodas pārbaudīt,” atzina Čakša.

“Ņemot vērā, ka mēs ieviesām tiešām paaugstinātās prasības attiecībā uz slimnīcu nodrošinājumu, tur arī ir par šīm pacientu drošības lietu ziņošanu, tad tagad, kad tūlīt jau būs gads, kad šie noteikumi ir spēkā, Veselības inspekcija noteikti mērķtiecīgāk dosies to pārbaudīt,” sacīja Čakša.

KONTEKSTS:   

Maija vidū Latvijas Radio vēstīja par satraucošām medicīnas māsu liecībām – ka vienreiz izmantojamus instrumentus slimnīcās izmanto divas un pat četras reizes. Tam ir būtiski riski – pacients var saņemt cita slimnieka kaites, piemēram, C hepatītu, bet var arī tikt pie garas ārstēšanās, jo atkārtotai izmantošanai neparedzēti instrumenti mēdz strādāt kļūdaini vai pat saplīst. Māsas apgalvo, ka šī nelegālā prakse esot daudzu slimnīcu ikdiena.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti