Čakša: Inspekcija sūdzībās par seksuālu izmantošanu ārsta kabinetā varēja vairāk iedziļināties

Veselības inspekcijas atbilde uz vairāku pacienšu sūdzībām par imunologa Jevgēnija Ņikiforenko kabinetā piedzīvotu seksuālu vardarbību bijusi ļoti formāla un iestāde varēja vairāk iedziļināties lietā, jo diez vai ārsts šādas darbības pats būtu fiksējis dokumentos. Tā intervijā Latvijas Radio atzina Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja biedre un bijusī veselības ministre Anda Čakša ("Jaunā Vienotība").

Vienlaikus politiķe uzsvēra, ka Veselības inspekcijas primārais mērķis ir sekot ārstniecības kvalitātei, bet sūdzības par vardarbību drīzāk ir Valsts policijas kompetencē.

Tomēr kopumā mazais ziņojumu un sūdzību skaits gan policijā, gan iestādēs neliecina neko labu un var norādīt, ka cilvēki nevēršas institūcijās, jo tām neuzticas.

Čakša, vaicāta, vai kolēģi Latvijas Ārstu biedrībā, neanulējot Ņikiforenko sertifikātu, nenodarbojas ar mediķa piesegšanu, atbildēja, ka, viņasprāt, šajā gadījumā ieslēdzas psiholoģiskais mehānisms un ir grūti noticēt, ka kāds ko tādu ir darījis.

"Šis gadījums ir derdzīgs," komentēja Saeimas deputāte un skaidroja, ka, iespējams, rodas vēlme izvairīties no situācijas risināšanas kopumā, jo šāda veida jautājumus ir psiholoģiski grūti risināt.

Viņas ieskatā, Stradiņa slimnīca rīkojās ļoti profesionāli, atlaižot ārstu pēc šādu signālu saņemšanas, taču vienlaikus tā varēja vairāk palīdzēt situācijas tālākā risināšanā.

Čakša skaidroja, ka šis jautājums varētu tikt skatīts arī viņas pārstāvētajā komisijā parlamentā, jo jautājums skar ārstniecību kopumā, kā arī pacientu drošību un pacientu pieredzi.

KONTEKSTS:

Vairākas sievietes apsūdzējušas imunologu Jevģēniju Ņikiforenko par savai specialitātei neatbilstošu manipulāciju veikšanu, kā arī vērsās policijā un citās uzraugošajās iestādēs, jo uzskatījušas, ka piedzīvotais bijusi seksuāla vardarbība, tomēr policija krimināllietu izbeidza, bet prokuratūra noraidīja sieviešu sūdzības par mediķi. Pēc stāsta publicēšanas medijos pie Latvijas Radio un pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" vērsās vēl deviņas šī ārsta pacientes, bet divas par Ņikiforenko kabinetā piedzīvoto ir gatavas rakstīt sūdzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti