Rīta Panorāma

Kopā strādāšanas vieta – impulss biznesa uzsākšanai

Rīta Panorāma

Intervija ar ministru prezidentu Māri Kučinski

Intervija ar veselības ministri Andu Čakšu

Čakša: Bez papildu naudas atalgojumam veselības aprūpes sistēmu sakārtot nevar

Zems atalgojums veselības aprūpes jomā ir aktuāla problēma, jo uz cilvēkresursu rēķina ir taupīts ilgstoši, un bez papildu naudas algām sistēmu nevarēs sakārtot, LTV “Rīta panorāmai” sacīja veselības ministre Anda Čakša.
 

Lai nodrošinātu kvalitatīvu veselības aprūpi, šobrīd, piemēram, valstī trūkst 1000 medicīnas māsu, viņu darbs ir grūts, un jābūt motivācijai, un viens no motivācijas veidiem ir arī atalgojums. Bet, ja tik daudzi cilvēki, kas izmācās par medicīnas māsām, profesiju pamet, tas ir rādītājs, ka atalgojums nav adekvāts, atzina Čakša.

Viņa uzsvēra, ka atalgojums un cilvēku trūkums ir problēmas ne tikai dzemdību jomā, uz ko norādīja Rīgas Dzemdību nama speciālisti. Trūkst arī anesteziologu un citu speciālistu, algas ir problēma speciālistiem, kuriem ir šauras iespējas izvēlēties, kur strādāt.     

Lai sakārtotu atalgojumu veselības aprūpē, gadā nepieciešami papildu 150 miljoni eiro, un ministre uzsvēra, ka tā būs viņas prioritāte, bet šobrīd viņa neredz, kur iegūt šos līdzekļus šogad.

Čakša norādīja, ka viņa informēs premjeru Māri Kučinski (Zaļo un zemnieku savienība) par situāciju un var prasīt papildu naudu jau šogad, bet viņa apzinās, ka nevar apsolīt, ka šī nauda būs. Viņa sacīja, ka noteikti prasīs šos papildu līdzekļus nākamgad.

Savukārt, lai risinātu problēmas dzemdību jomā, uz kurām norādīja Rīgas Dzemdību nama un Stradiņu slimnīcas Dzemdību nodaļā strādājošie, būtu jāpārskata, kā sadala piešķirto finansējumu un vairāk naudas jānovirza tieši speciālistu atalgojumam.  Ministre gan norādīja, ka slimnīcas ir uzņēmumi un par to atbild slimnīcu vadība un īpašnieki – valsts vai pašvaldības. Bet šobrīd viņa stingri aicina pašvaldības pārskatīt piešķirtā finansējuma izlietojumu, lai vairāk naudas novirzītu algām. 

Jau ziņots, ka arī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas vecmātes un jaundzimušo ārsti pirmdien, 20.februārī, iesniedza protestu savai priekšniecībai un veselības ministrei Andai Čakšai, atsakoties turpināt pieņemt dzemdības par tik zemu atalgojumu. Stradiņa slimnīcā tas ir vēl mazāks nekā Rīgas Dzemdību namā, kur vecmātes un ārsti neapmierinātību ar zemo atalgojumu pauda jau iepriekš.

Pēc vecmāšu un ārstu sūdzībām par nepietiekamo atalgojumu veselības ministre Anda Čakša secinājusi, ka ne Rīgas Dzemdību namā, ne "stradiņos" ārsti nav saņēmuši algā paredzēto pieaugumu, lai gan tieši ar šādu mērķi dzemdību tarifs šogad palielināts par 50 eiro. Un, ja slimnīcu valdes to nespēj izdarīt, atalgojumam paredzēto summu nāksies iezīmēt valstij.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti