Būvvalde: Vecauces baznīcas mākslas telpa ir jāatbrīvo

Mākslas telpa, kas ierīkota Vecauces evaņģēliski luteriskajā baznīcā, ir jāatbrīvo, aģentūru LETA informēja Auces novada būvvaldes vadītājs Māris Sarcevics.

LETA jau vēstīja, ka bijušais draudzes priekšnieks un mākslas telpas izveidotājs Māris Druva jaunajam mācītājam un draudzes vadītājam pārmet izlikšanu no baznīcas telpām. Savukārt mācītājs Oskars Laugalis stāstīja, ka telpu izveide nemaz nav saskaņota būvvaldē.

Būvvaldes vadītājs informēja, ka Vecauces baznīcā būvniecības process sākts 2008. gadā saskaņā ar izsniegto būvatļauju. Darbi finansiālu apstākļu dēļ objektā tika pārtraukti. Saskaņā ar pašvaldības publiskoto informāciju 2008. gadā dievnamā daļēji nomainītas un pastiprinātas griestu sijas.

Tāpēc draudzei ir jāveic būves periodiskā apsekošana ar konstrukciju noturības aprēķinu. "Pamatojoties uz veiktās apsekošanas secinājumiem, pasūtītājam būs jāizstrādā atbilstoša būvprojekta dokumentācija, lai varētu pabeigt būvniecības procesu," skaidroja Sarcevics.

Tehniskā apsekošana ir jāveic līdz vasarai jeb trīs mēnešu laikā. Savukārt telpu, kurās ir noticis būvniecības process, atbrīvošana, ir jāveic līdz rudenim. Pašlaik telpas vēl nav atbrīvotas, apstiprināja būvvaldes vadītājs.

Pašvaldība līdz šim nav saņēmusi lūgumu piešķirt telpas mākslas telpas izveidošanai. Tiklīdz pašvaldība saņems šāda satura pieprasījumu, pašvaldība to izvērtēs un pieņems attiecīga satura lēmumu, solīja novada domē.

Savukārt Druva apgalvo, ka "Laugalis ar dažu reliģisko fanātiķu palīdzību iegribēja likvidēt baznīcas mākslas telpu". Šī gada sākumā dievnama durvīm esot nomainīts atslēgas, kas esot darīts, "lai vairs neviens no draudzes vairākuma un interesenti nevarētu iekļūt mākslas telpā". Telpas izveidotājs arī pārmet, ka durvīm izvēlētas "lētās ķīniešu atslēgas".

Iepriekš Druva aģentūrai LETA stāstīja, ka mākslas telpa darbojas piecus gadus telpās, kas 150 gadus esot stāvējušas tukšas, bijušas piemēslotas, un tajā apskatāmi mākslas darbi, plaša literatūras kolekcija, Bībeļu kolekcija. Ideju savulaik esot atbalstījuši izcilākie kultūras jomas pārstāvji, un baznīcā rīkoti koncerti, dažādi pasākumi skolēniem un citas aktivitātes.

Druva apgalvoja, ka, mācītāju Jāni Ginteru nomainot Laugalim, arī viņam nācies pamest draudzes priekšsēdētāja amatu, un paziņots arī par mākslas telpas slēgšanu un eksponātu izlikšanu.

Mācītājs Laugalis uzskatot, ka baznīcas telpas nav piemērotas mākslas telpas aktivitātēm, taču Druva uzsver, ka "tā veidota uz Bībeles citātiem". "Baznīcai ir jābūt atvērtai visiem. Tā nepieder sešām septiņām tantiņām, kas svētdien iet uz dievkalpojumu," pauda mākslas telpas iekārtotājs.

Savukārt pats draudzes mācītājs aģentūrai LETA sacīja, ka Druva, stāstot par mākslas telpu, daudz ko noklusējot. Tostarp to, ka telpu izveide neesot saskaņota būvvaldē. "Viņš ir režisors, viņam vajadzīga skatuve, lai viņu atzītu un viņam klanītos," pauda Laugalis.

Pēc mācītāja sacītā, eksponātu telpā valdot nekārtība, arī līgumu par telpu nomu Druva esot noslēdzis pats ar sevi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti