Panorāma

Grieķija, Kipra un Izraēla atļaus vakcinētajiem ceļot

Panorāma

Panorāma

Skaidro, kas izraisījis ēkas plaisāšanu

Būvvalde strādā, lai noskaidrotu iemeslu Ģertrūdes ielas nama plaisām; būvdarbi pārtraukti

Rīgā, Ģertrūdes ielā 63, namā, no kura tika evakuēti cilvēki, otrdien strādā Rīgas pilsētas būvvalde. Ēka tiks apsekota un lemts, vai tajā radušās plaisas nozīmē, ka namā vairs nevar dzīvot.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests izsaukumu uz Ģertrūdes ielu 63 saņēma pirmdien pēc plkst.17. Nama iedzīvotāji cēla trauksmi, jo novēroja, ka ēkas sienās parādījās arvien jaunas un lielākas plaisas.

"Mums ir kopīga "Whatsapp" grupa. Viņi informēja, ka mājā ir bijušas arī krakšķošas skaņas un ir grūtības atvērt, aizvērt logus un balkona durvis. Mēs vēl paspējām ieiet pagrabā apskatīties kas noticis pagrabā, blakus tai sienai, kur notika urbšanas darbi.

Konstatējām, ka arī pagrabā aizgājušas diezgan lielas plaisas.

Faktiski sanāk situācija, ka visa mājas labā siena, sākot ar pagrabu, tātad, apmēram divus metrus pat no sienas pagrabā izveidojusies plaisa gruntī. Un šī mājas siena ir faktiski atdalījusies no pārējās mājas," pastāstīja nama iedzīvotājs Gatis Brasavs.

Iedzīvotāji uzskata, ka plaisas veidojušās blakus notiekošo būvdarbu dēļ. Tomēr par blakus ēkas būvdarbiem atbildīgais būvuzraugs norādīja, ka plaisas nav izteiktas.

"Tur jau ir maz tās plaisas. Mēs šodien veicām monitorēšanu. Es domāju, ka rīt no rīta mēs apskatīsim dzīvokļus," komentēja Ģertrūdes ielas 65 atbildīgā būvuzraudze Alvina Gudele.

Eksperti gan lēma, ka namā uzturēties nav droši, un iedzīvotāji tika evakuēti. Lielākā daļa iedzīvotāju devās nakšņot pie draugiem vai ģimenes locekļiem. Trīs cilvēki lēma izmantot iespēju palikt nākamās piecas naktis pašvaldības apmaksātā viesnīcā.

Kā norādīja Rīgas pašvaldības policijā, nama iedzīvotājiem jau pirmdien bija iespēja atgriezties mājā uz īsu brīdi.

"Būveksperti ļāva iedzīvotājiem uz īsu brīdi ieiet iekšā savos dzīvokļos un paņemt nepieciešamākas mantas," paskaidroja policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Ēkā šobrīd ieiet nedrīkst, un pārtraukti būvdarbi blakus esošajā zemes gabalā, informēja Rīgas pilsētas būvvaldē.

"Pašlaik būvvaldes inspektori ir uz vietas šajā būvobjektā un analizē gan esošās būvniecības dokumentāciju, gan darba organizācijas projektu. Viņi skatās, vai šie būvdarbi, kas ir veikti, ir veikti atbilstoši šai dokumentācijai.

Būvvalde šo objektu apsekos vizuāli, lai saprastu, vai šo ekspluatāciju var atjaunot.

Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns
00:00 / 00:25
Lejuplādēt

Noteikti būs nepieciešama padziļināta ekspertīze, tas būs nākamais solis, ko būvvalde uzdos. Es tagad konkrēti nepateikšu par nedēļām vai mēnešiem, bet tie ir darbi, kas parasti nekavējoties vai pēc iespējas ātrākā termiņā jāiesniedz," stāstīja Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns.

Viņš arī sacīja, ka būvnieks ir uzsācis darbu pie padziļinātas tehniskās ekspertīzes veikšanas.

Pēc pārējām mantām iedzīvotāji, iespējams, varēšot doties pakaļ jau tuvāko dienu laikā.

KONTEKSTS:

Rīgas pilsētas būvvalde apturējusi saplaisājušās dzīvojamās mājas ekspluatāciju Ģertrūdes ielā  63. Eksperti konstatējuši, ka pašlaik cilvēkiem ēkā uzturēties nav ieteicams.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt