Būvvalde nesoda Rīgas pašvaldību par žogu celšanu ap skolām bez saskaņojuma

Vasarā Rīgas būvvalde ierosināja patvaļīgas būvniecības lietu saistībā ar galvaspilsētas domes Īpašuma departamenta pasūtītajiem un nu jau uzceltajiem žogiem ap vairākām pilsētas skolām un bērnudārziem. Taču būvvalde secinājusi, ka šajā gadījumā pašvaldībai nav vajadzējis žogu celšanu saskaņot.

Rīgas pilsētas Būvvaldes vadītāja biroja pārstāvis Edgars ButānsZane Mače

  Iepriekš būvvalde neatrada žogu būvniecības saskaņošanas dokumentāciju un lūdza domes paskaidrojumus. Nu būvvalde paskaidrojumus saņēmusi un secinājusi, ka šajā gadījumā pašvaldībai nav vajadzējis žogu celšanu saskaņot.

  Būvvalde ir saņēmusi Rīgas domes Īpašuma departamenta paskaidrojumu, kurā minēts, ka apsekotajās teritorijās tiek veikta pašvaldības izglītības iestāžu žoga atjaunošana atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem nr.500 “Vispārīgie būvnoteikumi”.

  Žogs ir pirmās grupas inženierbūve, kura atjaunošanai saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem nav nepieciešama būvniecības ieceres dokumentācija.

  Tāpat arī Rīgas domes īpašuma departamenta paskaidroja, - ja, veicot jauna žoga būvniecību vai atjaunojot žogu, tiks mainīts tā novietojums, tiks izstrādāta būvniecības ieceres dokumentācija atbilstoši normatīvajam regulējumam,” skaidro Rīgas pilsētas Būvvaldes vadītāja biroja pārstāvis Edgars Butāns.

  Būvvaldē arī neapšauba domes Īpašuma departaments rīcību: “Ņemot vērā, ka Īpašumu departaments pēc tā funkcijas un kompetence tomēr ir vadošā iestāde pašvaldības nekustamā īpašuma pārvaldīšanā, tiesiskā sakārtošanā, apsaimniekošanā, kā arī runa ir par būvniecības procesa organizēšanu, mums nav tiesību apšaubīt iestādes vērtējumu par konkrēto būvi.”

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti