Pusdiena

Latvijas hokeja izlasei atlicis pēdējais posms, gatavojoties pasaules čempionātam Ķelnē

Pusdiena

Pusdiena 28.04.2017

Būvuzraugs aizliedzis izmantot daļu prokuratūras ēkas Dzirnavu ielā

Būvuzraugs aizliedz izmantot daļu prokuratūras ēkas Rīgā Dzirnavu ielā; darbinieki pārceļas citur

Būvniecības valsts kontroles birojs aptuveni pirms mēneša aizliedzis izmantot daļu prokuratūras ēkas Rīgā, Dzirnavu ielā 113, līdz tās pārbūvei. Tādēļ ceturtdien daļa darbinieku pārceļas uz citām telpām. 

Darbiniekus no ēkas daļas, kura ir avārijas stāvoklī, pārvietoja uz citiem ēkas kabinetiem. Tāpēc visu šo laiku prokurori un citi darbinieki bija spiesti strādāt, saspiedušies pa kabinetiem. Savukārt tulkošanas daļa bija izmitināta sporta zālē ēkas piektajā stāvā.

Tagad daļa ēkas darbinieku pārcelsies uz citu ēku, taču darbinieki to uztver ar dalītām jūtām.  

„Jūs redzat, ka ēkas viena trešdaļa ir uz V veida pamatiem. Un šī daļa, kā jūs redzat, sēžas,” stāsta prokuratūras administratīvā direktora vietnieks Roberts Ozoliņš.

Lielu, pelēku ēku virs zemes otrā stāva līmenī tur balsti. Starp šiem balstiem uz Dzirnavu ielas zem ēkas izvietota stāvvieta. Ēkā izvietotas septiņas prokuratūras struktūrvienības ar aptuveni 150 darbiniekiem.  

„Var redzēt arī V veida balstos - plaisas pa vidu ir. Tie ir nesošie balsti,” skaidro Ozoliņš.

Aizliegts izmantot malējo ēkas ziemeļu daļu, kurā atrodoties apmēram pa četriem kabinetiem katrā stāvā. Tā ir mazākā daļa. No kopējās ap 3500  kvadrātmetru platības,  birojs aizliedz izmantot 400 kvadrātmetru, ieskaitot kāpņu daļu.

Par drūmo telpu stāvokli prokuratūra runājusi jau daudzus gadus. Ēkas sienas ir plaisās, dažviet plaisas ir arī uz grīdas.

Izmantošanai aizliegtajā daļā plaisas stiepjas gandrīz visā sienas augstumā.

Ozoliņš zina stāstīt arī kādu atgadījumu pirms gadiem pieciem šajās telpās:

„Virsprokurors no rīta atnāk uz darbu, ieiet savā darba kabinetā, strādā līdz pusdienas laikam. Pienāk pusdienas laiks. Viņš iet ārā pusdienās, bet durvis ir nosēdušās, un viņš netiek ārā. To situāciju risināja vienkārši. Atnāca strādnieki no ēkas Kalpaka bulvārī 6, un viņi cēla durvis ārā. Pēc tam izzāģēja daļu malas.”

Ēkas piektajā stāvā atrodas sporta zāle. Uz durvīm piesprausta lapa ar uzrakstu „Zālē ienākt tikai sporta apavos”, taču aiz durvīm zem basketbola groza gandrīz pusi zāles aizņem aptuveni astoņi galdi. Uz tiem - datori, teksti, galda lampas, printeris. Tur strādā tulki. 

Prokuratūras darbiniece Dace ikdienā tulko, piemēram, apsūdzības. Kopā ar kolēģi Viju stāsta, ka agrāk strādāja otrajā stāvā. Uz turieni pārcēluši cilvēkus no nedrošās ēkas daļas, savukārt tulkošanas daļu – uz sporta zāli. Tagad daļa darbinieku pārvāksies un tulkošanas daļa atgriezīsies atpakaļ.

Darbinieces saka, ka darbam sporta zālē „nav ne vainas”, „kad strādā, tad jau īpaši nedomā, darbs ir darbs, par to ēku jau nedomā, protams”.

Otrajā stāvā pārvākties uz citām telpām Elizabetes ielā (kur atrodas Pasaules tirdzniecības centrs) gatavojas Narkotiku nelikumīgas aprites noziegumu izmeklēšanas prokuratūra. Tā ir viena no lielākajām struktūrvienībām ar aptuveni 30 darbiniekiem.

Pārvākšanās atvieglos darbu arī pārējiem cilvēkiem, jo visu šo mēnesi, piemēram, kabinetos, kur iepriekš strādāja divi cilvēki, bija saspiedušies trīs. Pēc tam, kad daļa darbinieku pārvāksies, kļūšot vieglāk un arī tulkošanas daļa pārcelsies no sporta zāles.

„Mēs jau esam priecīgi, bet tie, kas te paliek, viņi paliek ar tādām dalītām jūtām,” atzīst virsprokurors Ivars Žubulis.

„Nu, visi kolēģi savā starpā runāja, tā jokaini gan ir. Kā tad, daļa [ēkas] nobruks un daļa [darbinieku] sēdēs un rakstīs. Kaut kā tā… Nu varbūt mēs nepārzinām tik labi to būvniecību, bet tas jau jālemj speciālistiem, kā tur tas ir,” nosaka Žubulis.

Būvniecības valsts kontroles birojā gan mierina – ēka neesot tādā stāvoklī, ka tūlīt bruks.

 Ēkas daļā, kuru ļāva izmantot, varot strādāt bez bažām par drošību.

Biroja direktora pienākumu izpildītājs Māris Demme stāsta, ka šobrīd, “lai riskus mazinātu, šis sliktākais spārns netiek ekspluatēts”.

“Bet tādas prognozes, ka tur varētu kaut kas nelāgs notikt ar ēku, tādas šobrīd mums nav. (..) Katrā gadījumā ēkai prasās diezgan nopietns remonts,” atzīst Demme.

Prokuratūra nomā ēku Dzirnavu ielā no „Valsts nekustamajiem īpašumiem”. Uzņēmums informējis biroju, ka organizēs plaisu monitoringu, lai apzinātu ēkas stāvokli. Pēc tam īpašnieks lems par tālākajiem pasākumiem. 

Uzņēmuma pārstāvis Arnis Blodons norāda, ka ēka ir lētāka par remonta izmaksām.

„Principā uz šo brīdi prokuratūras darbinieki, kas strādā atlikušajās telpās, strādā drošos apstākļos. Daļa pārcelsies uz Elizabetes ielu 2. Mēs skatāmies mašīnas jau pārved [mantas]. No 2. maija viņi sāks darbu tur,” saka Blodons. 

Šobrīd uzņēmums nodrošina plaisu monitoringu. Savukārt nākotnē paredzēts pārcelt visus darbiniekus no ēkas Dzirnavu ielā uz bijušo policijas ēku Aspazijas bulvārī. Taču jauno telpu pielāgošana prokuratūras vajadzībām prasīs gan laiku, gan līdzekļus. Pārcelšanās uz Aspazijas bulvāri paredzēta 2020. gadā. Savukārt ēku Dzirnavu ielā “Valsts nekustamie īpašumi” varētu pārdot. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt