Būvnieku organizācijas neatbalsta minimālās algas celšanu nozarē no 2023. gada

Latvijas Būvuzņēmēju partnerība, biedrība "Latvijas Ceļu būvētājs" un Latvijas Būvnieku asociācija otrdien,  20. decembrī, neatbalstīja minimālās algas celšanu nozarē no 2023. gada. Šāds jautājums tika izskatīts Būvniecības nozares ģenerālvienošanās komitejas sēdē, kurā ietilpst četri būvnieku un četri arodbiedrības pārstāvji.

Latvijas Būvniecības nozares arodbiedrība piedāvāja celt nozares minimālo algu no pašreizējiem 780 eiro līdz 930 eiro. Būvnieki šo priekšlikumu neatbalstīja, jo patlaban nozarē esot krīze.

"Šajos neskaidrajos laikos pacelt vēl papildus būvniecības nozares minimālo algu, tas būtu bezatbildīgi no mūsu puses, jo tas radītu ļoti būtisku spiedienu uz jebkurām būvniecības izmaksām. Jau tagad vēl papildus tas radītu būtisku slogu uz pašu uzņēmējdarbību, uz maksātspēju kā tādu," sprieda Latvijas Būvuzņēmēju apvienības vadītājs Gints Miķelsons.

Nozares arodbiedrībā ir sarūgtināti par šādu lēmumu.

"Mazliet žēl, ka būvniecības nozares darba devēji neuzskatīja par vajadzīgu to celt šobrīd. Tajā paša laikā mēs uzskatām, ka pašlaik minimālās algas necelšana nozarē nozīmē, ka nākošgad padziļināsies ēnu ekonomika, padziļināsies darba spēka trūkums nozarē, ka arī tas kopumā kropļos konkurenci," norādīja Latvijas Būvniecības nozares arodbiedrības priekšsēdētājas vietnieks Mārtiņš Dunskis.

Abas puses gan atzina, ka diskusijas par nozares minimālās algas celšanu turpināsies nākamgad.

KONTEKSTS:

Minimālo algu būvniecības nozarē strādājošajiem nosaka koplīgums jeb ģenerālvienošanās starp būvniecības nozares darba devējiem un darba ņēmējiem. Tam, lai šī vienošanās atbilstu aktuālajai situācijai Latvijas un pasaules ekonomikā, seko līdzi speciāla komiteja, kurā ietilpst gan arodbiedrības, gan darba devēju pārstāvji. Arodbiedrība nesen nāca ar priekšlikumu palielināt nozarē minimālo algu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti