«Būvnieku karteļa» lietā Konkurences padome būvfirmai «Merks» piemērojusi 2,7 miljonu eiro sodu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Tā dēvētajā būvnieku karteļa lietā Konkurences padome (KP) būvfirmai SIA "Merks" piemērojusi nepilnu 2,7 miljonu eiro sodu, teikts "Merks" mātesuzņēmuma "Merko Ehitus" paziņojumā biržai "Nasdaq Tallinn".

Paziņojumā teikts, ka ar KP lēmumu "Merks" atzīts par iesaistītu savstarpēju aizliegtu vienošanos slēgšanā jeb kartelī un būvfirmai piemērots naudas sods 5,4% apmērā no "Merks" 2020. gada apgrozījuma jeb 2 688 950,79 eiro. Saskaņā ar lēmumu "Merko Ehitus" kā "Merks" mātesuzņēmums ir solidāri atbildīgs gadījumā, ja "Merks" nepilda vai nevar izpildīt savas saistības.

"Merks" un "Merko Ehitus" nepiekrīt KP lēmumam un plāno to pārsūdzēt Latvijas administratīvajā tiesā 30 dienu laikā. "Merko Ehitus" par lēmumu pārsūdzēt paziņos biržā.

KONTEKSTS:

Būvnieku karteļa lietā, pie kuras strādāja gan KNAB, gan Konkurences padome, bija aizdomas par kukuļošanu lielā apmērā, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu un arī aizliegtu karteļa vienošanos, kurā trīs gadu garumā saskaņotas cenas un savstarpēji dalīti iepirkumi. Aizdomas par neatļautu vienošanos starp būvniekiem ir aptuveni 100 objektos.

Shēmā iesaistīti vismaz 10 valstī lielākie būvuzņēmumi. Lietā divas personas tika īslaicīgi aizturētas un kopumā sešām personām tika dotas tiesības uz aizstāvību, tostarp pieciem būvniekiem un vienam politiķim.

KNAB tā arī negūstot apstiprinājumu nevienai no politiķu kukuļošanas epizodēm, pie lietas turpina strādāt Konkurences padome, kas izmeklē aizliegtu vienošanos jeb karteli vairāku būvkompāniju starpā.

Konkurences padome konstatējusi pārkāpumus 10 uzņēmumu darbībās un kopumā tiem piemērojusi sodus vairāk nekā 16 miljonu eiro apmērā. No lēmuma spēkā stāšanās brīža sodītajiem uzņēmumiem gadu būs aizliegts piedalīties publiskajos iepirkumos. Uzņēmumi Konkurences padomes lēmumu var pārsūdzēt.

Konkurences uzraugi vēl neatklāj visus uzņēmumus, kuri pieļāvuši pārkāpumus. Tomēr zināms, ka izmeklēšanā bija iesaistītas vairākas no Latvijas lielākajām būvfirmām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti