Rīta Panorāma

Dombrovskis: Par būvniecības uzraudzību atbildīgā ir pilsētas būvvalde

Rīta Panorāma

Policija: «Re&Re» pārstāvji netiek pratināti, jo pašreiz šis process būtu sasteigts

Būvnieku asociācija: Pār būvniecību nepieciešama stingrāka valsts kontrole

Būvnieku asociācija: Pār būvniecību nepieciešama stingrāka valsts kontrole

Pār būvniecību ir nepieciešamāka stingrāka valsts kontrole, nekā tā ir šobrīd, otrdienas rītā Latvijas Televīzijas raidījumam „Rīta Panorāma" sacīja Latvijas Būvnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Mārcis Nikolajevs.

Tiesa, šai kontrolei nevajadzētu izpausties kā Valsts būvinspekcijas atjaunošanai, kas nespēja veikt savas funkcijas. Turpmāk būvniecības kontrole jāveic gan valsts, gan pašvaldību līmenī.

Tomēr saistībā ar Zolitūdē notikušo „Maxima" traģēdiju, Nikolajevs pauda, ka projektam ir nepieciešams gan sertificēts būvuzraugs, gan būvdarbu vadītājs. Tāpēc viss bijis atbilstoši likumdošanai, taču problēmas radījušas nepietiekamā darba ētika un  pārlieku lielās atkāpes no normas.

Vēstīts, ka Zolitūdes traģēdijas notikuma vieta ir pilnībā pārmeklēta, un pirmdien pēc gandrīz četru diennakšu darba glābēji tur savu darbu beidza. Kopumā, sagrūstot Zolitūdes „Maxima" ēkai, bojā gāja 54 cilvēki.

Policija šajā lietā kopumā ir nopratinājusi vairāk nekā 100 cilvēku un sola, ka ikviens, kurš savas nolaidības, bezatbildības vai citu iemeslu dēļ ir sekmējis traģēdiju, par to atbildēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti