Būvniecības valsts kontroles biroju vadīs Svetlana Mjakuškina

Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) direktora amatā iecelta Svetlana Mjakuškina, pienākumus viņa sāks pildīt 2017. gada 1. augustā, informēja Ekonomikas ministrija.

Par biroja tuvākā darba prioritātēm ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (“Vienotība”) nosauc e-pārvaldības ieviešanu būvniecības procesā un līdz ar to Būvniecības informācijas sistēmas tālāku attīstību, kā arī publisku ēku ekspluatācijas drošības kontroļu un būvspeciālistu sertificēšanas nodrošināšanu.

Mjakuškina ieņēma vadošus amatus Patērētāju tiesību aizsardzības centrā. Šobrīd Mjakuškina pilda Patērētāju tiesību aizsardzības centra Preču un pakalpojumu uzraudzības departamenta direktores pienākumus. Patērētāju tiesību aizsardzības centrā Mjakuškina strādā kopš 2007. gada, iepriekš pildot Preču un pakalpojumu uzraudzības departamenta direktora vietnieces, Tehniskās un metroloģiskās uzraudzības daļas vadītājas un vecākās ekspertes pienākumus. Pēdējos gadus viņas kompetencē bijusi arī būvizstrādājumu uzraudzība gan tirgū, gan būvlaukumos, kas apliecina profesionālu izpratni par būvniecības nozarē notiekošo.

 “Būvniecības valsts kontroles birojs kļuvis par spēcīgu būvniecības tirgus spēlētāju, veicot sabiedriski nozīmīgu ēku uzraudzību. Atzinīgi vērtēju biroja darbinieku profesionalitāti un gatavību ieguldīt būvniecības nozares attīstībā un jomas sakārtošanā, lai mēs visi kopā radītu drošu vidi,” uzsver Mjakuškina.

“Turpmākajā darbā kā prioritārus biroja uzdevumus redzu būvniecības informācijas sistēmas funkcionalitātes pilnveidošanu un uz riska analīzes pamatprincipiem balstītu uzraudzības nodrošināšanu.  Viens no maniem mērķiem  ir veidot biroju kā būvniecības kompetences centru, kurš sniedz atbalstu būvniecības nozares attīstībai, nodrošinot būvju  drošību un kvalitāti,” pauž biroja jaunā direktore.

Būvniecības kontroles uzraudzības biroja vadītāja Svetlana Mjakuškina
00:00 / 01:00
Lejuplādēt

Būvniecības valsts kontroles birojs ir ekonomikas ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras darbības mērķis ir atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajai kompetencei nodrošināt kvalitāti un drošību būvniecības jomā. Biroja direktora mēnešalga noteikta līdz 2264 eiro pirms nodokļu nomaksas, tāpat pieejama arī bonusu sistēma atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem, sociālās garantijas, veselības apdrošināšana un profesionālās attīstības iespējas Augstākā līmeņa vadītāju attīstības programmā.

Konkursu uz Būvniecības valsts kontroles biroja direktora amatu Valsts kanceleja organizēja šā gada aprīlī – jūnijā. Konkursā bija pieteikušies seši pretendenti, no kuriem Valsts kancelejas izsludinātajā konkursā otrajai kārtai izvirzīti  četri, kuri atbilst formālajām prasībām.

Jau vēstīts, ka iepriekšējais biroja vadītājs Pēteris Druķis pēc divu gadu darba amatu atstāja marta beigās. Toreiz atklātībā nāca informācija par Druķa iespējamu saistību ar uzņēmumam piederošas mantas un naudas līdzekļu piesavināšanos viņa iepriekšējā darbavietā „Inspecta Latvia”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt