Būvniecības uzraugs sola šogad galvenokārt pārbaudīt skolas

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) šogad ieplānojis pārbaudīt vismaz 500 ēku, un par prioritāti izvirzīta mazāk aizsargāto personu drošība, tādēļ lielākā daļa plānotō pārbaužu paredzētas izglītības iestādēs, informē birojā.

Papildus tam BVKB veiks arī ārpuskārtas pārbaudes, reaģējot uz sūdzībām un informāciju par iespējamo apdraudējumu cilvēku dzīvībai un veselībai, informē biroja sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Korba.

Tomēr BVKB direktore Svetlana Mjakuškina aicina īpašniekus pārliecināties par ēku atbilstību drošības prasībām arī tad, ja tās šobrīd nav iekļautas sarakstā: “Ēku īpašnieku pienākums ir turēt būvi tādā stāvoklī, lai tā neapdraudētu sabiedrības drošību un atbilstu būtiskajām prasībām. Turklāt, veicot regulāru ēkas stāvokļa apkopi, ne vien pagarināsies ēkas mūžs, bet arī finansiālie ieguldījumi būs mazāki, nekā nolaistas ēkas stāvokļa uzlabošanai.”

Birojs nodrošina tādu publisku ēku ekspluatācijas uzraudzību, kurās vienlaikus paredzēts uzturēties vairāk nekā 100 cilvēkiem. Kopumā BVKB piekritībā ir ap 10 000 publisko ēku, no kurām iepriekšējos darbības gados pārbaudīta gandrīz ceturtā daļa jeb 3873 ēkas.

2017.gadā no pirmreizēji pārbaudījām 557 ēkām birojs par nedrošām atzina 17, pārtraucot to ekspluatāciju līdz konstatēto bīstamību novēršanai no ēku īpašnieku puses. Savukārt 22 ēkas tika atzītas par graustiem.

BVKB secina, ka pārbaudēs atklātie pārkāpumi visbiežāk saistīti ar atkāpēm no mehāniskās stiprības un stabilitātes prasībām, tāpat ar nesaskaņotu būvniecību. Turklāt novērojumi liecina, ka vien 25% gadījumos biroja pārbaudās atklāto neatbilstību cēlonis saistīts ar nepareizu būvprojektu vai izpildi. Pārsvarā jeb 75% gadījumu ēku stāvoklis skaidrojams ar ēkas īpašnieku nolaidību.

Ar sarakstu iespējams iepazīties šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt