Pēcpusdiena

Latvijā augstākais bērnu un grūtnieču mirstības līmenis Eiropas reģionā

Pēcpusdiena

Pret policiju vērstā sprādzienā Stambulā nogalināti 11 cilvēki

Līdz bīstamības novēršanai aizliegta veikala "Prisma" ekspluatācija

Būvniecības uzraugs aizliegs ekspluatēt lielveikalu «Prisma Deglava»

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) pēc Rīgā, Saharova ielā esošā lielveikala "Prisma Deglava" apsekošanas aizliegs ēkas ekspluatāciju, to pēc veikala pārbaudes Latvijas Radio atzina biroja Kontroles departamenta direktors Māris Demme.

Viņš norādīja, ka pēc publiski izskanējušās informācijas, ka lielveikalā Rīgā, Andreja Saharova ielā 30, pamanītas "lokālas konstruktīvo elementu izmaiņas", biroja būvinspektori pirmdien, 6.jūnijā, devās uz objektu un to apsekoja.

Pārbaudes laikā konstatēta dzelzsbetona pārseguma paneļa novirze no atbalsta sijas, kā arī izdrupumi paneļa apdarē, skaidroja Demme. "Mēs šo situāciju vērtējam kā nopietnu," Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" atzina Demme, pieļaujot, ka iespējamā "nelaime bija diezgan tuvu".

Pēc viņa teiktā, pašlaik tiek gatavots atzinumus, kam sekos biroja lēmums par ēkas ekspluatācijas aizliegšanu. Ēkas īpašniekam tiks uzdots veikt izpēti, lai konstatētu bojājumu cēloņus, to apjomu, kā arī ietekmi uz ēkas noturību. Tāpat tiks uzdots novērst bīstamību.

"Šobrīd ir veikta vizuāla apsekošana, kurā ir redzams, ka šādas deformācijas ir notikušas. Lai nokonstatētu to, kāpēc – tādas informācijas mūsu rīcībā vēl nav.

Ir nepieciešams veikt izpēti arī ar konstrukciju atsegšanu. Šīs izpētes rezultātā arī tiks noskaidroti šie iemesli un bojājumu apjoms," teica Demme.

Pēc viņa teiktā, šādām deformācijām nebūtu jābūt. "Protams, pirms tur laist apmeklētājus ir jābūt skaidrībai par ēkas drošību," teica Demme.

Viņš atzina, ka pašlaik ir grūti pateikt, cik ilgu laiku prasīs deformāciju novēršana, jo tas ir ēkas īpašnieka ziņā, taču tie varētu būt vairāki mēneši, un to laikā ēkas ekspluatācija būs aizliegta.

Lūgts nosaukt iespējamos deformāciju cēloņus, Demme lēsa: "Viens ir nepilnības projektu risinājumā vai veikto būvdarbu kvalitātē. Uz projektu risinājumu attiecināms arī tas, vai ir ņemti vērā visi ģeoloģiskie apstākļi attiecīgajai vietai, kur ēka ir būvēta."

Demme atzina, ka veikals pārbaudīts pirms gada un toreiz šādas neatbilstības ēkas konstrukcijās netika konstatētas. "Bet šobrīd tās ir acīmredzamas," atzina biroja pārstāvis.

Viņš teica, ka konstrukciju nobīdes, visticamāk, notikušas pēdējā gada laikā.

"Prisma Latvija" Drošības un tehniskā dienesta vadītājs Ģirts Bondars Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" atzina, ka šīs nedēļas laikā tiek gaidīti pirmie ekspertīžu rezultāti. Pēc to saņemšanas varēs pateikt iespējamās tālākās darbības.

Bondars atzina, ka kopš ēkas nodošanas nomā veikalā nav notikušas tādas darbības, kas varētu ietekmēt konstrukcijas. 

Ēkas būvnieka SIA “Castor Construction” valdes loceklis Jānis Milzarājs norāda, ka par iemesliem varēs runāt tikai pēc ekspertīzes beigām. Viņš domā, ka visas ēkas stabilitāte nav apdraudēta.

Veikals Saharova ielā būvēts pirms četriem gadiem un tāpat kā vēl trīs “Prisma Latvija” lielveikali pieder Somijas koncerna meitas uzņēmumam.

Jau ziņots, ka piektdienas vakarā tehniskie darbinieki pamanīja „lokālas konstruktīvo elementu izmaiņas” lielveikalā Rīgā, Andreja Saharova ielā 30, tāpēc tas evakuēts un slēgts, lai veiktu pārbaudes.

Ēkas īpašnieks ir SIA „Aivii Centrs” un tā ekspluatācijā nodota 2012. gada septembrī. Bet pirms gada Būvniecības valsts kontroles birojs veica ēkas novērtējumu, taču par problēmām nekas neliecināja. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt