Pēcpusdiena

Nav skaidru ziņu Uzbekistānas prezidenta Islama Karimova patieso veselības stāvokli

Pēcpusdiena

Latvijā lietotām automašīnām arvien mēdz "pazust" nobraukums

Barona iela Rīgā vēl nav gājējiem droša

Būvniecības kontrolieri uzsver pašvaldības atbildību par gājēju drošību Barona ielas remontos

Lai gan Rīgas domes Satiksmes departamentā sola ar līgumsodiem un administratīvajiem sodiem vērsties pret Barona ielas būvniekiem par gājēju drošas satiksmes organizācijas plāna pārkāpumiem, Būvniecības valsts kontroles birojā uzsver – darba drošības jautājumos sava atbildība ir arī pasūtītājam, proti, pašvaldībai.

Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” radio klausītāja Elīna raksturoja situāciju atsevišķā Barona ielas posmā kā nedrošu gājējiem. To, ka ielas posmā vērojama šāda situācija, apliecināja arī Rīgas domes Satiksmes departamenta Satiksmes organizācijas un kustības drošības nodaļas vadītāja Beāta Dambīte.

Departamenta darbinieki apsekojušu Barona ielas posmus, konstatētas atkāpes no saskaņotām shēmām un par to norādīts būvniekiem. Lielāki vai mazāki pārkāpumi konstatēti četros posmos. Piektdien fiksētas 5-6 vietas, par kurām tiks izrakstīti sodi, pauda Dambīte.

Viņa arī uzsvēra, ka par darba drošību objektā atbild darba veicējs. Pretējā gadījumā būvniekiem draud gan līgumsodi, gan administratīvais sods, ja pārkāpumus fiksē policija.

Savukārt Būvniecības valsts kontroles biroja direktors Pēteris Druķis uzsver, ka attiecībā uz darba aizsardzību ir arī atsevišķas prasības objekta pasūtītājam. Tāpēc viņš solīja informēt arī Darba inspekciju: “Mēs jau redzam, ka tur ir sistēmiskas problēmas, ar kurām pats pasūtītājs, iespējams, netiek galā. To vienkārši uzticēt būvdarbu veicējam un pateikt, ka viņi par to ir atbildīgi, tas neatbilst tam, ko paredz Ministru kabineta noteikumi.

Jo pasūtītājam ir sava atbildība, ja runājam par darba drošību, īpaši organizējot darbus tad, ja ir vairāki darbu veicēji.”

Druķis pieļauj, ka saistībā ar šo situāciju pie atbildības tiks sauktas arī amatpersonas no pašvaldības puses.

Iepriekš, 1.septembrī, Latvijas Televīzija novēroja, ka skolēni Barona ielā spiesti pārvietoties pa ceļa braucamo daļu. Domes satiksmes departamentā pauda, ka par pārkāpumiem tiek noformēti pārkāpuma akti un būvniekiem piemēros sodu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti