Būvniecības cenu kāpuma dēļ katastrofu pārvaldības centru būvniecībai novirza vēl 2,2 miljonus eiro

Būvniecības cenu kāpuma dēļ katastrofu pārvaldības centru būvniecībai šogad novirzīs vēl 2,2 miljonus eiro.

No līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem būs vajadzīgi 1 790 753 eiro, bet pārējo naudu ministrijā atradīs, pārdalot naudu no citiem projektiem.

Iekšlietu ministrijā informēja, ka būvnieki iesnieguši aprēķinus par radušos sadārdzinājumu 3,16 miljonu eiro apmērā. Ievērojot attiecīgā pasākuma īstenošanai piešķirtos līdzekļus un to apguvi iepriekšējā periodā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo būvniecības turpināšanas nodrošināšanai ir radies finansējuma iztrūkums 2022. gadā 2 988 321 eiro un 2023. gadā - 316 488 eiro apmērā.

Ņemot vērā to, ka jauno depo būvniecība ir vitāli nepieciešama, lai stiprinātu iekšlietu nozari, Iekšlietu ministrija radusi iespēju daļēji rast finansējumu sadārdzinājuma segšanai 2022. gadā 948 855 eiro apmērā, ierosinot finansējuma pārdali starp programmām, apakšprogrammām un pasākumiem.     

Vēl 248 713 eiro sadārdzinājuma segšanai paredzēti no līdzekļiem, kas bija paredzēti VUGD depo aprīkojuma iegādei, taču ievērojot šo izdevumu ekonomisko raksturu, tos nav bijis iespējams piesaistīt minētajam mērķim. VUGD depo aprīkošana tiks nodrošināta resora pamatfunkciju izpildei piešķirto līdzekļu ietvaros.

Pārējo 2022. gadam nepieciešamo finansējumu 1 790 753 eiro apmērā segs no līdzekļiem neparedzētajiem gadījumiem.

Vienlaikus sadārdzinājuma segšanai trūkstošo finansējumu 2023. gadā 316 488 eiro apmērā Iekšlietu ministrija ir apņēmusies nodrošināt tās pamatfunkciju izpildei piešķirto valsts budžeta līdzekļu ietvaros.

Katastrofu centrus, kuros būs apvienots gan VUGD, gan policija, atsevišķās vietās arī  Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, būvē Aizputē, Dagdā, Iecavā, Ilūkstē, Kandavā, Priekulē, Rūjienā un Saulkrastos. Jau ziņots, ka centri varētu būt gatavi pēc pusgada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt