Panorāma

Sprūdža vietā virza Kalniņu-Lukaševicu

Panorāma

«Homburg» jūtas vainīgi, bet neredz, ko vajadzēja darīt citādi

Būvinspekcija sāk pārbaudi t/c «Alfa»

Būvinspekcija uzsāk pārbaudi «Alfā» un citos lielveikalos

Rīgas pilsētas būvvalde otrdien sākusi drošības pārbaudi lielveikala "Alfa" ēkā. Šāds lēmums pieņemts pēc plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informācijas, ka pērnruden virs viena no šī tirdzniecības centra veikaliem iegruvis jumts. Audits uzsākts arī par lielveikala daudzstāvu autostāvvietas tehnisko stāvokli, jo kāds iedzīvotājs ziņojis par plaisām stāvvietas dzelzsbetona sijās. Pēc līdzīgiem ziņojumiem drošības pārbaudes uzsāktas arī citos lielveikalos.

„Jumts virs viena no veikaliem tirdzniecības centrā „Alfa" iebruka pērnā gada oktobra sākumā. Negadījums notika naktī, tāpēc plašākai sabiedrībai palika nepamanīts," stāsta SIA "Linstow Center Management" tehniskais direktors Juris Lipskis. Viņš neslēpj - ja tas būtu noticis dienas laikā, tas būtu bīstami: „Jā, diemžēl jāatzīst, mums šajā gadījumā Dievs ir stāvējis klāt, tas ir bijis laimīgs gadījums."

Veikala tehniskais direktors skaidro, ka tas notika lietus ūdens dēļ, kas bija sakrājies uz jumta apmēram 30 cm augstumā. Kā norāda "Alfas" īpašnieka, uzņēmuma "Linstow" pārstāvis, problēmas, kas izraisīja jumta iegrūšanu, ir novērstas un ēkā veikta drošības pārbaude. Tā kā iebrukumā cietušo nebija, likums neparedzot ziņot uzraugošajām iestādēm.

Tagad, kad negadījums nācis gaismā, Rīgas būvinspekcijai tomēr uzdots izvērtēt, kā tas izcēlies un vai šobrīd lielveikala telpas ir drošas. „Konstruktīvi tur nebija paredzēta nekāda rezerves ūdens novadīšana, līdz ar to šī viena nelaimīgi aizsērējusī noteka izraisīja šo negadījumu. Ūdens slānis bija kādi 30 centimetri," saka tehniskais direktors Lipskis.

Tā kā negadījums notika pirms gada un iegruvusī vieta atjaunota, izvērtēt notikušo būs iespējams tikai pēc dokumentācijas, skaidro Rīgas pilsētas būvinspekcijas galvenais būvinspektors Vilis Kokins. Viņš arī norāda – tā kā defekts bijis tik smags, par notikušo tomēr vajadzēja nekavējoties ziņot būvvaldei. Viņš arī atzīst, ka tehniskā direktora skaidrojums par nogruvuma iemeslu ir maz ticams: „Godīgi sakot, nesapratu. Iegruvums nevarēja notikt no 30 cm lietusūdens slāņa, tas ir, piedodiet, nenopietni."

Pēc kāda iedzīvotāja norādes uz plaisām "Alfas" daudzstāvu autostāvvietas dzelzsbetona sijās, „Linstow" pasūtījis arī stāvvietas auditu. Tomēr uzņēmuma pārstāvji uzsver – nav šaubu par objekta drošību, tas tiek darīts tikai, lai novērstu radušās šaubas. Interesanti, ka gan „Alfas" jumtu, gan autostāvvietu tāpat kā Zolitūdes „Maximu" pirms deviņiem gadiem izbūvēja būvuzņēmums "Re&Re".

Uzņēmuma tehniskais direktors gan norāda – „Alfa" pārstāvji par jumta iebrukumu ziņojuši nav un jumta atjaunošanu veicis cits uzņēmums. „Par šādu gadījumu mēs patiesībā uzzinājām, tikai pateicoties masu informācijas līdzekļiem. Līdz šim brīdim mums šādas informācijas nebija. Vajadzēja mūs uzreiz izsaukt, mēs varētu noskaidrot, cik augstu ir bijis ūdens līmenis," saka SIA "Re&Re" tehniskais direktors Aldis Gulbis.

Uzņēmums "Re&Re" autostāvvietā „Alfa" tagad veiks ekspertīzi, tomēr norāda – objekta garantijas laiks beidzies jau pirms septiņiem gadiem.

Bet pēc nesenās traģēdijas Zolitūdē iedzīvotāji ļoti aktīvi ziņo par vizuāliem defektiem veikalu konstrukcijās. Un pēc ziņojuma par plaisām veikala „Prisma" griestu sijās tirdzniecības centrā „Domina" uzsāktas drošības pārbaudes arī visos „Prismas" veikalos. „Prismas" veikalā tirdzniecības centrā „Domina" būvinspekcija pārbaudi jau veikusi un ēku novērtējusi kā drošu. Tuvākajā laikā tikšot pārbaudīti arī citi konkrētā tīkla veikali.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt