Būveksperti vērtēs degušā Piņķu baznīcas torņa drošību

Pēc otrdien, 25.septembrī, notikušā ugunsgrēka stipri cietusi vēsturiskās Piņķu Svētā Jāņa baznīcas torņa daļa, taču, pateicoties glābēju ātrai rīcībai, izdevies pasargāt baznīcas 19.gadsimta ērģeles, svētbildes un citus kultūras pieminekļus. Pašlaik nav bažu, ka tornis varētu sagāzties, bet tā drošību vēl pārbaudīs būveksperti.

Draudzes priekšnieks Ritvars Heniņš Latvijas Radio pastāstīja, la baznīcas tornis šonedēļ bija iejozts sastatnēs, lai sāktu jumta seguma nomaiņu, taču lieli darbi vēl nebija sākušies. Heniņš atturējās vērtēt, vai ugunsgrēka izcelšanās varētu būt saistīta ar būvdarbiem un pagaidām nevēlas izpaust arī būvdarbu veicējus.

Būvniecības darbi Piņķu baznīcā bijuši apdrošināti. Heniņš norādīja, ka pašlaik tornis ir norobežots un tālākie darbi un norises baznīcā būs atkarīgas no būvekspertu atzinuma par torņa drošību. Taču pašlaik neesot bažu, ka tas varētu sagāzties.

Ritvars Heniņš: Būveksperti vērtēs degušā Piņķu baznīcas torņa drošību Māra Rozenberga

  “Esam pa nakti jau veikuši pirmos darbus, iztīrījuši ūdeni, kas vēl turpina pilēt no vienas griestu daļas. Veicam vēdināšanu, esam noorganizējuši tikšanos ar būvekspertiem, lai saņemtu pirmo novērtējumu par konstrukcijām,” pastāstīja Heniņš.

  “Šobrīd ir vairāk apsekošanas darbi un izmeklēšanas darbība, tikšanās ar ugunsdzēsējiem un policiju, pirms varam sākt praktiskas darbības un iekonservēt kādu daļu, jo laikapstākļi diemžēl nav draudzīgi un konstrukcijas ir jānosedz. Bet, lai to visu varētu darīt, ir jāveic apsekošana,” norādīja Heniņš.

  “Tālākais būs atkarīgs no būvekspertīžu slēdziena, mēs pieņemsim lēmumus par šo konstrukciju vai nu atjaunošanu, vai nomainīšanu,” piebilda Heniņš.   

  KONTEKSTS:

  Piņķos otrdien, 25.septembra, vakarā ar atklātu liesmu dega Svētā Jāņa baznīcas tornis. Ugunsgrēku pēc aptuveni pusotru stundu ilgas cīņas ar liesmām otrdienas vakarā izdevās lokalizēt. Tornis ir nopietni cietis ugunsgrēkā, bet pašu baznīcu izdevies izglābt.

  Piņķu Svētā Jāņa baznīca celta 1874.gadā pēc pirmā Rīgas pilsētas arhitekta un daudzu pazīstamu ēku autora Johana Daniela Felsko projekta.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti