Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Prezidenta vizīte Latgales pierobežā

Dienas ziņas

Nozagti briežu ragi

Būvdarbi apstājušies. Ielas slīkst dubļos

Būvdarbi apstājušies – Dobeles ielas slīkst dubļos

Pagājušajā gadā Dobelē sākta Kohēzijas fonda līdzfinansētā kanalizācijas sistēmas izbūves otrā kārta. Tagad darbi apstājušies, bet izrakņātās ielas pārvērtušās dubļu jūrā. Pasūtītāja ieskatā iemesls esot darba roku trūkums būvfirmā. Tikmēr būvnieki  dīkstāvē vaino laika apstākļus.      

Ūdensvada un kanalizācijas izbūve Dobelē sasniegusi arī privātmāju rajonu Lauku ielas apkaimē. Aptuveni desmit mikrorajona ielas  izrakņātas, bet no pašiem būvniekiem gan ne vēsts. Satiktie iedzīvotāji stāsta, ka darba duna šeit bijusi jūtama ziemas spelgonī.

“Ar traktoru, ar ekskavatoru. Bija grādi kādi -15, dauzīja zemi. Es vēl nodomāju - kāpēc lauzt tehniku,” atceras dobelniece Svetlana.

Bet kad kļuva siltāk, strādnieki pazuda, “klusums, es ar bērnu izstaigāju visu mikrorajonu - nav neviena”, stāsta Svetlana.

Centralizētās ūdensapgādes un kanalizācijas trase esot vajadzīga, bet veids, kā notiek būvniecība, iedzīvotājus gan neapmierina. Ziemā bijis jābrien pa sniega kupenām, bet līdz ar pirmajiem saules stariem ielas kļūst par īstu dubļu jūru.

“Tas ir drausmīgi, paskatieties, kādi dubļi. Un tas ir tagad, kad vēl drusciņ piesalis. Kad ir atkusnis, vispār nevar paiet,” saka dobelniece Liene.

Neapmierinātie iedzīvotāji pieprasījuši  noorganizēt informatīvo sanāksmi, tomēr atrast atbildīgo par notiekošo ir visai grūti.

Dobeles novada izpilddirektors Agris Vilks stāsta, ka “ielas faktiski ir nodotas būvdarbu izpildei”. “Nekādi mēs tur nevaram jaukties pa vidu, vienīgi varam mēģināt izprast, skubināt un mudināt utt.,” saka Vilks.

SIA ''Dobeles ūdens'' valdes loceklis Dainis Miezītis savukārt stāsta, ka “sankcijas līgumā ir paredzētas, bet tādās kategorijās, - ja uz ielas būs dubļi, tiks piemērotas soda sankcijas naudas izteiksmē -, protams, nav”.

Mikrorajonā vienlaikus tiek īstenoti divi projekti, ko veic it kā divas būvkompānijas.   ''Dobeles ūdens'' vadītājs bilst, ka pavisam darbi apstājušies neesot, bet no būvniecības grafika atpaliekot par aptuveni 30%.

“To, ka būvniekam trūkst resursu, kas ir darbinieki vai tehnika, to mēs novērojam objektā. Resursu, kas ir cilvēki, trūkst visā Latvijā, un tas atspoguļojas arī pie mums Dobelē,” saka Miezītis.

Būvnieku pārstāvis gan uzskata, ka grafikā būtisku kavējumu neesot, bet pie dīkstāves vairāk par darba roku trūkumu vainojami laika apstākļi.

SIA''Būvenergo-A'' tehniskais direktors Jānis Ošāns skaidro, ka laika apstākļi “zināmā mērā aizkavēja kaut kādus darbus, un tāpēc mēs vienu daļu darbu arī veicām ziemas apstākļos”.

Pašreiz darbi nenotiekot, jo sasalusi esot zemes dziļākā kārta. Kad darbi atsākšoties pilnībā, uz ielām tikšot uzbērta arī grants. Līgumā noteiktajā termiņā līdz 31. maijam gan, visticamāk, iekļauties neizdošoties, bet Eiropas finansējuma daļa vismaz pašreiz neesot apdraudēta, jo projekts kopumā jāpabeidz līdz 2022. gadam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt