Panorāma

Visa Rīga bīstamās bedrēs

Panorāma

Panorāma

Kapseļu ielas zīdaiņu namā būtiskas pārmaiņas

Būtiski uzlaboti apstākļi bērniem Kapseļu ielas zīdaiņu namā

Kapseļu ielas bērnunams piedzīvojis vērienīgas pārmaiņas - nama augšējais stāvs, kur vēl nesen dzīvoja vairāku bērnu grupas, tagad pārtapis par atsevišķiem dzīvokļiem. Turpmāk bērni nedzīvos lielās grupās, bet gan dzīvokļos pa diviem un trim, kur par viņiem rūpēsies auklītes. 

Vēl pirms pāris mēnešiem Kapseļu ielas augstākajā stāvā bija grupa septiņiem līdz astoņiem bērniem. Daļa no viņiem ir atraduši ģimenes, un tagad šīs telpas pārveidotas par dzīvokļiem, kas ir maksimāli pietuvināti ģimeniskai videi.

Valsts sociālās aprūpes centra “Rīga” Kapseļu ielas filiāles direktore Ilze Dzene pastāstīja, ka katram bērnam būs viena emocionālās piesaistes persona. "Mamma vai tētis," paskaidro direktore. "Šobrīd situācija valsts sociālās aprūpes centros ir tāda, ka bērnu grupa, kurā ir, teiksim, seši bērni, par viņiem rūpējas darbinieki, kuri nepārtraukti mainās."

Bērnunama direktore rāda plašās telpas, kuras pilnībā pielāgotas bērniem ar kustību traucējumiem. Pašiem sava virtuve, kurā gatavot ēdienu, istabas, kurās bērni nakšņos kopā pa diviem un pašiem sava vannasistaba. "Princips ir līdzīgs kā SOS ciematā," pastāstīja Dzene. "Mamma vai tētis dzīvos šeit uz vietas. Viena diena nedēļā būs brīva."

Direktore ir atklāta, ka visiem aprūpes centros esošajiem bērniem, kam nepieciešama īpaša aprūpe, mājas varētu neizdoties atrast. Nepilna gada laikā ģimenēs ir nonākuši vairāki bērni ar invaliditāti, taču tāpat namā aizvien dzīvo tādi bērni, par kuru uzņemšanu intereses nav. Tieši viņi dzīvos jaunajos dzīvokļos. "Tika izvirzīti bērni, kuri ir palikuši bez vecāku gādības, bērni, kuriem ilgstoši nav atrastas ģimenes," prioritāšu noteikšanu izskaidroja Dzene.

Citos plašās ēkas stāvos būs viss bērnu veselības aprūpei nepieciešamais atbalsts.

Rehabilitācija, terapeits, masieris un ārsts. Nākotnē plānots, ka dzīvokļos varētu dzīvot arī specializētās audžuģimenes, kas rūpētos par bērniem ar smagiem funkcionāliem traucējumiem, taču likums to pagaidām neatļauj. 

Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece Indra Kārkliņa atzīst, ka, iespējams, būs nepieciešami kādi grozījumi normatīvajos aktos. Ja sabiedrība spēs vienoties, kas ir bērniem labākais, Labklājības ministrija būs gatava šo ideju aizstāvēt gan Ministru kabinetā, gan Saeimā, viņa piebilst.

Nākotnes plānus izvērtēs pēc tam, kad būs izmēģināts patlaban iecerētais bērnu aprūpes veids.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt