Rīta Panorāma

Intervija ar vokālo grupu „Vocalica”

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Ilzi Bukšu

2017. gada izmaiņas

Būtiskas izmaiņas nodokļos un noteikumos 2017.gadā

2017. gada 1. janvārī stāsies spēkā 165 tiesību akti, no tiem 76 likumi un 72 Ministru kabineta (MK) noteikumi.  Tas ir nedaudz mazāk nekā pērn, kad 1. janvārī stājās spēkā 170 tiesību akti. Rekordliels skaits tiesību aktu stājās spēkā 2014. gadā − 1 087. 1.janvārī spēku zaudēs 39 tiesību akti, liecina “Latvijas Vēstneša” apkopojums. Piedāvājam ieskatu, kādas būtiskas izmaiņas gaidāmas dažādās jomās. 

 

 

 Valsts atbalstīs jaunuzņēmumus ( start up)   - atbalsta programma fiksētā maksājuma veikšanai ar papildu iespēju saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokļa un uzņēmumu ienākuma nodokļa atvieglojumus, atbalsta programma augsti kvalificētu darba ņēmēju piesaistei ar papildu iespēju piemērot uzņēmumu ienākuma nodokļa atvieglojumu.  Jaunuzņēmumiem būs tiesības piemērot nodokļa atlaidi 100 % apmērā no atbalsta periodā aprēķinātā ar  uzņēmuma ienākuma nodokli apliekamā ienākuma.

 

Dokumenti

Sabiedrībai būtiskākie tiesību akti, kas stājas spēkā 2017. gada 1. janvārī

Lejuplādēt

201.5 KB

Fiziskas personas nevarēs veikt skaidras naudas darījumus, kuru summa pārsniedz 7200 eiro. Tas mazinās nedeklarēto darījumu skaitu, ierobežos iespēju personām legalizēt naudas līdzekļus, kas iegūti, iesaistoties ēnu ekonomikā, kā arī samazinās iespēju personai izvairīties no nodokļu nomaksas.

Latvijas pilsoņiem būs aizliegts gūt militāro un kaujas pieredzi ārvalstīs vai citas valsts bruņotajos spēkos. Latvijas pilsoņiem ir tiesības dienēt Latvijas sabiedroto valstu bruņotajos spēkos un otrās pilsonības valstī, ja otrā pilsonība iegūta atbilstoši likumos noteiktajai kārtībai.

Saeimas vairākuma apstiprinātie grozījumi Izglītības likumā paredz iespēju no darba atbrīvot valstij nelojālus pedagogus. Pedagogi no darba varēs tikt atbrīvoti, ja tie nepildīs savu pienākumu, tostarp "audzināt krietnus, godprātīgus, atbildīgus cilvēkus - Latvijas patriotus, stiprināt piederību Latvijas Republikai".

Minimālā alga Latvijā 2017.gadā būs 380 eiro, kas ir par 10 eiro vairāk nekā 2016.gadā. 

Nodokļa likme mikrouzņēmumam ar apgrozījumu līdz 7000 eiro būs 12%, savukārt likme mikrouzņēmuma apgrozījumam no 7000,01 līdz 100 000 eiro būs 15%. No 2018. gada 1. janvāra nodokļa likme visam mikrouzņēmuma apgrozījumam būs vienāda – 15%.

Visiem suņiem, kas sasnieguši sešu mēnešu vecumu, ir jābūt apzīmētiem ar mikroshēmu jeb čipotiem un reģistrētiem Lauksaimniecības datu centra datubāzē. Mājas kaķus un mājas (istabas) seskus to īpašnieki varēs apzīmēt un reģistrēt pēc izvēles. 

 

Ģimenes valsts pabalsts par ceturto un nākamajiem bērniem būs 50,07 eiro mēnesī pašreizējo 34,14 eiro vietā.Atceļ vieglo automobiļu un motociklu nodokli.

Paaugstina vieglo transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļa likmes par 7,4 %.

Latvijā deklarētājiem braucējiem par braukšanu Latvijā ar ārvalstīs reģistrētu auto būs jāmaksā nodoklis  - par vienu dienu ir 10 eiro, par mēnesi – 250 eiro, par 6 mēnešiem – 600 eiro, par vienu gadu – 1000 eiro. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti