Būs stingrākas prasības «dzērājšoferu» pirmstermiņa veselības pārbaudēm

Dzērājšoferiem būs stingrākas prasības pirmstermiņa veselības pārbaudēm – autovadītāja apliecības atgūšanai būs jāiziet psiholoģiskie testi un jāsaņem narkologa atzinums, paredz valdības atbalstītie grozījumi noteikumos par pirmstermiņa veselības pārbaužu kārtību. 

Līdz šim spēkā esošā kārtība paredzēja, ka transportlīdzekļa vadītājam, kas sodīts par braukšanu alkohola reibumā, pirms vadīšanas tiesību atgūšanas jāiziet pirmstermiņa veselības pārbaude.

Ņemot vērā, ka psiholoģiskie un psihodiagnostiskie testi nebija obligāti un arī bioķīmiskie izmeklējumi nebija obligāti, tos praksē neizmantoja, un pārbaudi bija iespējams iziet pietiekami formāli un ļoti ātri. Formālas pārbaudes neatturēja personas no transportlīdzekļa vadīšanas alkohola vai narkotiku reibumā atkārtoti, informēja Satiksmes ministrija.  

Otrdien valdības apstiprinātie grozījumi noteikumos par veselības pārbaudēm transportlīdzekļu vadītājiem un personām, kuras vēlas iegūt transportlīdzekļu vadītāju kvalifikāciju, paredz, ka psiholoģiskie un psihodiagnostiskie testi personai, kas ieradusies uz veselības pirmstermiņa pārbaudi, ir obligāti.

Obligāti turpmāk būs arī bioķīmiskie izmeklējumi un ķīmiski toksikoloģiskie izmeklējumi. Tāpat noteikumu projektā ir paredzēts, ka transportlīdzekļu vadītāji, kuriem nepieciešama veselības pirmstermiņa pārbaude, to varēs iziet tikai specializētā ārstniecības iestādē, nevis specializētā medicīniskajā komisijā.

Tāpat plānots noteikt, ka transportlīdzekļa vadītājam, kurš sodīts par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā, narkotisko vai citu apreibinošu vielu iespaidā, ir pienākums ierasties pie narkologa mēneša laikā pēc soda piemērošanas, lai izvērtētu nepieciešamību nodrošināt narkoloģisko ārstēšanu. Transportlīdzekļa vadīšanas tiesības varēs atgūt tikai pēc objektīvi pierādītas vismaz vienu gadu stabilas remisijas, par ko ārstējošajam narkologam būs jāsniedz atzinums.

Transportlīdzekļa vadītājs, ja ir konstatēta transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibumā vai narkotisko vielu iespaidā, uz veselības pārbaudi netiek nosūtīts, bet pēc minēto pārkāpumu konstatēšanas veselības pārbaude ir obligāta vienmēr, un šim vadītājam pirms tiesību atjaunošanas tā jāiziet pašam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti