Dienas ziņas

Ķegumā atliek dienas centra atklāšanu

Dienas ziņas

Soču olimpieši atgriezušies ikdienā

Patruļkuģa „Viesīte” komanda Rites pamatskolā

Burtnieku vidusskolā izveido ugunsdzēsēju pulciņu

Lai jauniešos rosinātu interesi par ugunsdzēsēja darbu, kā arī sniegtu pamatzināšanas par rīcību kritiskās situācijās, Burtnieku Ausekļa vidusskolā izveidots ugunsdzēsēju pulciņš. Ierosme nākusi no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes brigādes, un skolā jau lēš, ka nākotnē no šā pulciņa darbības varētu izveidoties pat mācību programma.

Līdz šim ugunsdzēsības pulciņa dalībnieki jau ciemojušies pie ugunsdzēsējiem viņu darba vietā, bijusi nodarbība par to, kas jādara, ja jāsastopas ar ugunsnelaimi, šoreiz ciemos atbraucis ugunsdzēsējs no Vidzemes reģiona brigādes un puišiem ir iespēja uzvilkt glābēja darba tērpu.

Pašlaik pulciņā iesaistījušies vairāki astotās klases puiši. Viņi stāsta, ka tas ir gana interesanti, jo iepriekš ar ugunsdzēsēju glābēju darbu īpaši nav nācies saskarties. Bez tam šeit iespējams gūt vērtīgas zināšanas.

„Gribētos nākotnē, ja kādam ir kāda nelaime, tad zināt, ko darīt, kā palīdzēt (..) Nedaudz ir interese, varbūt arī tas iepatiksies un pats varbūt aiziešu pamēģināt strādāt,” saka ugunsdzēsēju pulciņa dalībnieks Kristiāns Ošiņš.

Savs mērķis ir arī viņa biedram – Imantam Sēnem.

Es gribu iemācīties to galveno un fizisko „uzkačāt”,” norāda Imants.

Tas viņam varētu arī izdoties, jo viens no mērķiem ir iesaistīties ugunsdzēsības sportā. Pulciņa vadītājs Andrejs Beļuns pats jau gadus 15 ir vietējā brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandā un viņš cer šajā lietā ieinteresēt arī vietējos jauniešus.

Kopš es esmu ugunsdzēsēju biedrs šeit, Burtniekos, tādas nopietnas ugunsdzēsības sporta komandas mums nav bijis. Tad es ceru, ka mums izdosies ar jaunekļiem un mēs varēsim pārstāvēt savu novadu, savu pagastu,” saka ugunsdzēsēju pulciņa vadītājs Andrejs Beļuns.

Skolas direktors atklāj – tiek domāts par mācību klases iekārtošanu, tad pulciņš varētu piesaistīt jauniešus arī no citām novada skolām. Tāpat, iespējams, ar laiku šeit varētu veidot pat profesionālas ievirzes vidusskolas kursu. „Ja skolnieks pēc vidusskolas kopā ar vidusskolas atestātu iegūst arī pirmo iespēju strādāt jau profesijā, tas būtu ļoti veiksmīgi,” saka Burtnieku Ausekļa vidusskolas direktors Uldis Millers.

Taču tuvākie mērķi – jau maijā startēt ugunsdzēsības sporta sacensībās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti