Dienas ziņas

Beļģijā piemin terorakta upurus

Dienas ziņas

Nosaukti labākie Rēzeknes novada uzņēmēji

Plāno ceļa izbūvi Valmieras pagastā

Burtnieku novads iecerējis būvēt jaunu ceļu

Burtnieku novada pašvaldība sākusi sarunas ar Valmieras pagasta iedzīvotājiem par jauna ceļa izbūvi. Vērojot, kā pamazām paplašinās privātmāju ciemati, šāda iecere briedusi jau ilgāku laiku. Tagad tā aktualizēta, jo tāpat kā citām pašvaldībām radusies iespēja apgūt Eiropas Savienības fondu līdzekļus lauku teritoriju attīstībai. 

Radot pievilcīgāku vidi, pašvaldības mērķis – palielināt apdzīvotību un veicināt uzņēmējdarbību.   

Valmieras pagasts atrodas tiešā tuvumā Valmieras pilsētai, un tā kā tur darba vieta ir daudziem, bet ir dzīvojamā fonda trūkums, pagasts kļūst apdzīvotāks. Piemērs tam ir Pilātu ciems, kur līdzās vecajām mājām būvē jaunas. Burtnieku novada pašvaldībai tas ir būtisks ieguvums, taču problemātiski, ka caur ciemu nevijas kopīgs ceļš un šobrīd daļa iedzīvotāju ir nošķirti no pagasta.

“Man iznāk braukt riņķī. Ja gribu tikt uz ciemu vai Valmieras pagasta domi, tad man jābrauc cauri pilsētai, pa taisno netieku,” stāsta Valmieras pagasta iedzīvotājs Visvaldis Busulis. 

Ja privātmāju būvniecība turpināsies, tādā situācijā būs arvien vairāk iedzīvotāju, tāpēc ceļš vajadzīgs, norāda pašvaldībā. Tā būtu arī iespēja šo pagasta daļu pievienot pilsētas ūdensvadam un kanalizācijai. Tagad tā katram sava.

“Šis projekts, es domāju, atrisinātu arī daudz citas problēmas, kas varētu rasties, ja to nerealizējam, kad īpašnieki te sabūvēs mājas,” norāda Burtnieku novada domes izpilddirektora vietnieks Jānis Ķibermanis.

Sarunu līmenī iedzīvotāji ieceri atbalsta, taču ir bažas, vai ar visiem izdosies vienoties par daļu zemes atsavināšanu. Projekts varētu skart vairāk nekā 50 īpašumus.

“Ceļam nepieciešamie seši metri no katras puses no ceļa ass ir tomēr jāatsavina no privātīpašuma, lai mēs būtu tiesīgi šeit ieguldīt Eiropas Savienības līdzekļus. Līdz ar to bez iedzīvotāju konceptuālas piekrišanas šobrīd nemaz nevaram to jautājumu tālāk virzīt,” skaidro Burtnieku novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Kristīne Auziņa.

Par ceļa izbūvi, kas plānota vairāk nekā viena kilometra garumā, pašvaldībai nupat bija pirmā tikšanās ar iedzīvotājiem. Bez īpašumu atsavināšanas jautājumiem iedzīvotājus arī satrauc  pieslēgšanās izmaksas pilsētas komunikācijām, citus, kāpēc jaunais ceļš neies gar viņu mājām. 

“Mums tur ir māli. Viss tas zemes segums tur jau noslīcis, bet mums visiem tur kaut kā jātiek cauri. Tā puse mums vispār neattīstīta nekādā veidā,” norāda Valmieras pagasta iedzīvotāja Ilze Dulberga.

Tā kā vēl pat nav sākts mērniecības process, sarunas ar iedzīvotājiem turpināsies. Pašvaldībā gan piebilst - finansējums tomēr ierobežots, lai kaut ko krasi mainītu.  Atbalsta programma paredz arī tikai grantēta ceļa izbūvi, tomēr tas būs zīmīgs pirmais solis tālākām attīstības iespējām.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti