Dienas ziņas

Zemnieku saeima par izdzīvošanu un attīstību

Dienas ziņas

Sadārdzinās atkritumu apsaimniekošanas tarifi

Skolēnu ēdienkartē vēlas vietējo produkciju

Burtnieku novada skolās grib vietējo lauksaimnieku un mājražotāju produktus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Par vietējiem pārtikas produktiem skolu ēdnīcās cīnās Burtnieku novadā. Otrs lielais mērķis bija brīvpusdienas visiem pamatskolēniem, un tas ir sasniegts. Tagad sākts darbs, lai ēdināšanā iesaistītu vietējos lauksaimniekus un mājražotājus. Bažas gan ir par to, vai nepieaugs pusdienu cena.

Tā kā valsts apmaksā pusdienas bērniem no 1. - 4.klasei, Burtnieku novada pašvaldība brīvpusdienas nodrošina visiem pamatskolēniem, arī sava novada bērniem, kuri mācās blakus pašvaldību skolās. Gadā tas izmaksā aptuveni 72 000 eiro. Summa ir liela, taču tas ir būtisks atbalsts vecākiem.

Matīšu pamatskolā stāsta, tagad vismaz visi paēduši, jo daudzi vecāki par pusdienām nespēja samaksāt. “Nav tā, ka viens skolēns ēd, cits neēd un sēž zālē ar tukšu vēderu. Visi ēd kopīgi un ir paēduši,” saka Matīšu pamatskolas 9.klases skolniece Samanta Mušperte.

“Ja ģimenē ir divi, trīs vai vairāk bērnu, tad tomēr tas ir liels ieguldījums apmaksāt pusdienas. Tāpēc tagad nemaz nevaru iedomāties, kā tas būtu, ja vecākiem atkal būtu jāpērk pusdienas,” norāda Matīšu pamatskolas direktore Veneranda Matīsa.

Pusdienas skolēniem līdz 9. klasei pašvaldība apmaksā jau ceturto gadu un tagad kā nākamo mērķi tā izvirzījusi, lai galdā tiktu celti arī sava novada zemnieku un mājražotāju produkti. Tas tad būtu arī kā sava veida atbalsts vietējai uzņēmējdarbībai.

Novadā šobrīd darbojas divi ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji, ar vienu sarunas jau uzsāktas un arī interese ir. Taču, zinot, ka ievestā produkcija nereti lētāka, ir jāatrod arī izdevīgākais piedāvājums uzņēmējiem. “Strādāsim tālāk ar uzņēmējiem, kas gatavi to piedāvāt. Jautājums gan, vai vietējais ražotājs būs gatavs dot par to cenu, kāda būs savstarpēji līgta, lai netiktu paaugstināta pusdienu maksa,” pauž Burtnieku novada Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Inese Gaumane.

Pašvaldībā piebilst, tā kā ideja tikai tās sākumā, pagaidām vēl pāragri spriest, vai un kā tas varētu ietekmēt brīvpusdienu nodrošināšanu visiem pamatskolēniem. Četru gadu laikā šī atbalsta forma ir attaisnojusies, jo vecāki ietaupītos līdzekļus nu var novirzīt, piemēram, interešu izglītībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti