Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Burtnieku novadā kārtējā varas maiņa

Burtnieku novadā kārtējā varas maiņa

Līdz ar diskusijām par administratīvi teritoriālo reformu Burtnieku novada pašvaldības deputātiem radušās nesaskaņas. Astoņi deputāti izteikuši neuzticību vietvaras vadītājam Guntaram Štrombergam (“Valmierai un Vidzemei”), kurš atbalsta novada pievienošanos Valmierai. Trešdien, 24. aprīlī, domes sēdē deputāti lēma par priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata.  

Tas bija smags lēmums, par ko vairākums deputātu sāka diskutēt jau pirms gada - tā  vēl pirms balsojuma Burtnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks Edvīns Straume (“Vienotība”) skaidroja motivāciju izteikt neuzticību nu jau bijušajam pašvaldības priekšsēdētājam Guntaram Štrombergam.

Par to, ka vietvaras vadītāja krēsls viņam jāpamet, trešdien nobalsoja 8 no 15 deputātiem. Savu lēmumu viņi pamato ar priekšsēdētāja kompetenču trūkumu amata pienākumu veikšanai un savā ziņā arī bezdarbību novada attīstības veicināšanā.

“Tas, ko no sevis klāt varu pateikt, man ļoti pietrūka komunikācijas. Divu gadu garumā ne reizi viņš nav iesaucis kabinetā un parunājis, un uz nevienu zemes komisijas sēdi, kuru vadīju, nav bijis,” stāstīja Burtnieku novada domes deputāts Gunārs Laizāns (“Vienotība”).

Edvīns Straume stāstīja, ka “divu gadu garumā īstenībā mēs nevienu jaunu projektu, nevienu aktivitāti, nevienu investīciju neesam uzsākuši. Divu gadu garumā mēs esam pabeiguši to, ko mēs iepriekšējā sasaukumā bijām iesākuši. Te ir vienkārši jautājums par to, kā tiek organizēts darbs - vai Guntaram ir pietiekami kompetences, lai domes darbu vadītu, lai vadītu pašvaldības darbu.”

Lai arī Edvīns Straume uzsver, ka ar reģionālo reformu šim lēmumam nav nekādas saistības, no amata atbrīvotais domes priekšsēdētājs uzskata, ka ir gan.

Pirms nepilniem diviem gadiem, kad no jaunpienācēju politiskā spēka, partijas “Valmierai un Vidzemei”, Guntaru Štrombergu ievēlēja pašvaldībā, novada izaugsme tika cieši saistīta tieši ar Valmieru, bet šodien diskusijas par tā pievienošanos reģionālajam centram domē radot šķelšanos un atkal tiekot dalīti krēsli.  

“Tieši ar Valmieru saistīti strīdi ir.  Mēs veidojām ar Valmieru koplīgumu, kā labāk, veiksmīgāk sadarboties uz līdzīgiem noteikumiem, lai nebūtu viens apvainots, viens pāridarītājs, bijām sagatavojuši jau līguma formu, it kā atsevišķi runāju, bija ar mieru visi parakstīt. Tad kaut kā visi savādāk sāka runāt - pēkšņi Valmiera tā sliktā palikusi bija,” sacīja bijušais Burtnieku novada domes priekšsēdētājs.

Valmieras pilsētas pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums (“Valmierai un Vidzemei”) savukārt norādīja, ka “reforma ir savus apgriezienus uzņēmusi, un agrāk vai vēlāk pie tā galda būs jāsēžas un par kopēju sadarbību jārunā. Šodienas lēmums tomēr liecina par to, ka šāda sadarbība no šo 8 deputātu puses, kas ir parakstījuši šodienas iesniegumu, nav vēlama.”

Ar biežo krēslu dalīšanu un politiskām nesaskaņām Burtnieku novads izceļas jau vairākus gadus, vienā sasaukumā varas maiņu piedzīvojot pat vairākkārt. Trešdien ārkārtas domes sēdē deputāti lēma, ka vietvaras vadītāja krēslu ieņems nu jau bijušais Burtnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks Edvīns Straume.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti