Dienas ziņas

Rindā uz svara korekciju jāgaida mēnešiem

Dienas ziņas

Latgales iedzīvotāji vēlas dzīvot labāk

Dārgi ūdenssaimniecības pakalpojumi

Burtniekos vēlas krasi palielināt ūdens tarifu; iedzīvotāji dusmīgi

Daudzi Burtnieku novada iedzīvotāji sašutuši par sava ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzēja sagatavoto tarifu projektu. Tas paredz maksu par ūdeni un kanalizāciju dažādās novada vietās palielināt par aptuveni 40% līdz pat 156%. Ar tik krasu izmaksu kāpumu iedzīvotāji nav mierā un uzskata, ka šāda situācija radusies  pakalpojuma sniedzēja nolaidības dēļ. Nupat iedzīvotāju viedokļi tika uzklausīti Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas rīkotā sanāksmē.

Ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzējs Burtnieku novadā ir pašvaldības kapitālsabiedrība SIA “BN Komforts”. Jaunajā tarifu projektā tas noteicis, ka visdārgāk par ūdensapgādes pakalpojumiem turpmāk būs jāmaksā Valmieras pagasta iedzīvotājiem - plus 156%. Pārējos pagastos – Burtnieku, Matīšu, Vecates, Rencēnu un Ēveles tarifu plānots paaugstināt par aptuveni 40%. Augsta maksa paredzēta arī kanalizācijas pakalpojumiem – Valmieras pagastā plus 55%, pārējos piecos pagastos plus 75%.

„Ja jums tiešām tik sūdīgi klājās, tad, kāpēc jūs nevarat sevi likvidēt, nevis paaugstināt cenas?” retoriski vaicā Rencēnu pagasta iedzīvotāja Žanna Šimoņaka.

Iedzīvotāji aprēķinājuši, ka kopā gan par ūdeni, gan kanalizāciju, turpmāk viņiem kubikmetrā būs jāmaksā aptuveni četri eiro. Viens no galvenajiem iemesliem tik straujam tarifu kāpumam ir fakts, ka spēkā esošie  tarifi nav mainīti jau vairākus gadus.

Daudzuprāt, tā ir paša uzņēmuma neizdarība, turklāt nav skaidrs, kāpēc tarifā iekļautas pat uzņēmuma sakaru pakalpojumu, kancelejas preču, personāla apmācību un citas izmaksas. “Cik darbinieki ir iemaksājuši SIA “BN Komforts” par transportlīdzekļu izmantošanu personīgajām vajadzībām? Trīs reizes dienā aizbraukt paēst, aizbraukt uz pilsētu, izbraukt tirgu?” vaicā Valmieras pagasta iedzīvotāja Maija Dukure.

Jautājumu iedzīvotājiem sagatavoti ļoti daudz, bet ne uz visiem pietiekami izsmeļoši uzņēmums SIA “BN Komforts” spēj atbildēt uzreiz.

Ņemot vērā virkni neskaidrību, Sabiedrisko pakalpojumu regulators, kam jaunais tarifu projekts jau bija iesniegts apstiprināšanai, šo procesu ir apturējis un uzdevis uzņēmumam veikt pārrēķinus. Tam piekrīt arī pašvaldība. “Šim tarifam jābūt adekvātam. Tas nedrīkst samazināt pašvaldības konkurētspēju attiecībā pret citiem novadiem, jo tomēr mēs dzīvojam tādā vidē, kur mums jākonkurē par saviem iedzīvotājiem,” saka Burtnieku novada domes deputāts Edvīns Straume.

Arī SIA „BN Komforts” valdes priekšsēdētājs piekrīt pārrēķināšanai. “Viedokļi ir uzklausīti, veiksim rūpīgus aprēķinus, uzklausījām arī Sabiedrisko pakalpojuma regulatora ieteikumus un strādāsim pie pārrēķina. Ceru, ka tas tarifs varētu noslīdēt uz leju,” saka uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Andris Mičulis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti