Šodienas jautājums

Šodienas jautājums - valsts atbalsts jauniešiem ar atkarībām un uzvedības problēmām

Šodienas jautājums

Šodienas jautājums

Šodienas jautājums - kā strādās jaunievēlētā Rīgas dome?

Burovs: Rīgā trīs vicemēriem būs grūti sev atrast darbu; Smiltēns to noliedz

Bijušais Rīgas vicemērs un mērs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai” (GKR)), kura politiskais spēks galvaspilsētas domē paliks opozīcijā, uzskata, ka trīs vicemēriem Rīgā būs grūti sevi nodrošināt ar darbu. Vicemēra amatam izvirzītais Edvards Smiltēns (Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība) gan pārliecināts, ka darba ir ārkārtīgi daudz, un pieļāva, ka opozīcijai piedāvātie komiteju vietnieku amati varētu būt apmaksāti.

Burovs LTV raidījumā “Šodienas jautājums” pauda skepsi par topošās koalīcijas ieceri izveidot trīs mēra vietnieka amatus.

Ilgus gadus Rīgā bija viens vicemērs, pērn pavasarī izveidots otrā vietnieka amats. Burovs pauda pārliecību, ka labākais variants ir mērs un divi vicemēri, bet mēra vietniekiem jābūt arī komiteju vadītājiem. Šobrīd plānots, ka vicemēri nebūs komiteju vadītāji.

“Viņiem grūti būs nodrošināt sevi ar darbu astoņas stundas dienā, bet lai izdodas,” sacīja Burovs.

Viņš arī piebilda, ka līdzīgi arī valdībā nav vicepremjeru, kuri nav ministrijas vadītāji.

Smiltēns atklāja, ka NA/LRA bija stingra nostāja - mēram būs divi vicemēri, “Jaunās Vienotības” pārstāvis Vilnis Ķirsis atbildētu par infrastruktūru, bet Smiltēns pārraudzītu sadarbību ar Pierīgu un Lielrīgas stratēģiju.

Taču vēlēšanu uzvarētāju “Attīstībai/Par!”/”Progresīvie” (AP/P) divpusējās sarunās ar Jauno konservatīvo partiju, “acīmredzot, bija rasts kompromiss, kura rezultātā mums paziņoja, ka ir trešais vicemērs”, stāstīja Smiltēns.

Viņš pieļāva, ka šāds lēmums pieņemts miera un ilgtermiņa sadarbības vārdā.

Taču viņš nedomā, ka vicemēriem trūks darba. “Mans darba apjoms būs liels, jautājums, kā to tehniski visu izdarīt,” sacīja Smiltēns.

Savukārt opozīcijai piedāvātos komiteju vietnieku amatus Burovs devēja par butaforisku piedāvājumu, jo vietniekiem nav īsti daudz pilnvaru. Tiesa, AP/P līderis, mēra amatam izvirzītais Mārtiņš Staķis sarunās ar GKR esot pieļāvis, ka komiteju vadītāja vietniekiem varētu būt plašākas pilnvaras, un tagad GKR gaida konkrētāku piedāvājumu.

Savukārt Smiltēns pieļāva iespēju, ka komiteju vadītāja vietnieki, kuru amata pienākumi līdz šim nebija apmaksāti, varētu par savu darbu saņemt algu.

Viņš arī uzsvēra, ka NA/LRA gan nebūs pieņemami, ka Latvijas Krievu savienības vai “Saskaņas”  pārstāvji būtu amatā Izglītības komitejā, un, iespējams, būs vēl kādi iebildumi par citām komitejām, tāpat amatos nevar būt cilvēki, pār kuriem gulstas skandālu un korupcijas ēna.

KONTEKSTS:

Četri politiskie spēki – AP/P, JV, NA/LRA un JKP –   4. septembrī garās sarunās vienojās par koalīcijas izveidi Rīgas domē. Topošā koalīcija Rīgas mēra amatam virza Mārtiņu Staķi (AP/P), kā arī vienojusies par amatu sadalījumu. Plānots, ka jaunajam mēram Mārtiņam Staķim būs trīs vicemēri – Vilnis Ķirsis (JV), Linda Ozola (JKP) un Edvards Smiltēns (NA/LRA), kurš, pavadot pusi pilnvaru termiņa amatā, mainīsies ar Eināru Cilinski (NA/LRA).

Vēlēšanu rezultāti

Provizoriskie rezultāti, CVK dati no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

18 vietas Attīstībai/Par!, "PROGRESĪVIE"
12 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
10 vietas Jaunā VIENOTĪBA
7 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģionu Apvienība
5 vietas Partija "Gods kalpot Rīgai"
4 vietas Jaunā konservatīvā partija
4 vietas "Latvijas Krievu savienība"
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti