Burovs prasīs skaidrojumus par 12 miljonus eiro vērto Rīgas dzīvokļu atjaunošanas konkursu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Rīgas mērs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai") prasīs pašvaldības Mājokļu un vides departamenta skaidrojumus par 12 miljonus eiro vērtā pašvaldības īpašumā esošo dzīvokļu atjaunošanas konkursa rezultātiem. To Burovs atzina Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Viens pret vienu".

Saskaņā ar Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) pieejamo informāciju atklātajā konkursā par pašvaldības īpašumā esošo dzīvokļu atjaunošanu uzvarējušas SIA "Posiitum" un SIA "BMS Tehnologija". Tā sadarbojusies ar "Rīgas karti", bet šobrīd nodrošina Rīgas autostāvvietu maksāšanas sistēmu, pārdod viedbiļetes Rīgas sabiedriskajam transportam, ziņoja LTV raidījums "De facto".

12 miljonus eiro vērtais līgums par būvdarbiem noslēgts šā gada augusta beigās. 

Rīgas mērs norādīja, ka par pašvaldības īpašumā esošo dzīvokļu atjaunošanas iepirkumu uzzinājis no LTV žurnālistiem neilgi pirms raidījuma "Viens pret vienu".

"Man ir jautājumi, kas tā ir par daudzprofilu firmu, kas veiksmīgi sadarbojas ar "Rīgas karti" un tanī pašā laikā brīvajā laikā var remontēt dzīvokļus zem vispārējās vienošanās, kas ir, protams, pēc konkursa," teica Burovs.

Rīgas mērs solīja trešdien, 16. oktobrī, no domes Mājokļu un vides departamenta pieprasīt informāciju par šo iepirkumu. "Lai viņi man sniedz skaidrojumu par šo iepirkumu," sacīja Rīgas mērs.

KONTEKSTS:

Pirms desmit gadiem ieviestā Rīgas sabiedriskā transporta elektronisko norēķinu sistēma ir atkarīga no diviem lieliem piegādātājiem, kurus kontrolē ar “Rīgas kartes” darbinieku Aleksandru Brandavu ("Gods kalpot Rīgai") saistīts uzņēmējs. Par to liecina “e-talonu” apkalpojošajā SIA “Rīgas karte” šovasar veiktais audits, ar kuru izdevās iepazīties LTV raidījumam “De facto”. 

Noslepenotais audits atklāja, ka "Rīgas satiksmei" kopā ar privāto investoru, Francijas kompāniju “Conduent” piederošā “Rīgas karte” savu biznesa stratēģiju ir balstījusi uz divām firmām. Par to pakalpojumiem pēdējo piecu gadu laikā “Rīgas karte” samaksāja 76 miljonus eiro, kas veido divas trešdaļas no kopējām uzņēmuma izmaksām šajā laikā. Pastāv risks, ka atkarība no šīm firmām tikai pieaugs, tāpēc “Rīgas satiksmei” būtu jārīkojas, lai to labotu, pausts ziņojumā. Audits apstiprina arī aizdomas, ka “Rīgas karte” bijusi kārtējā barotne galvaspilsētā pie varas esošajiem un viņiem pietuvinātajiem. 

"Rīgas kartes" auditā pieminēta Brandava saikne ar uzņēmēju Andreju Blažko, kam pieder plaša uzņēmumu impērija, bet saistībā ar "Rīgas karti" svarīgākie ir divi. Ar Blažko pilnībā piederošo SIA “BMS Tehnoloģija” 2008. gada pavasarī – pusgadu pēc dibināšanas – “Rīgas karte” noslēdza 53 miljonus eiro vērtu līgumu par e-biļetes ieviešanu sabiedriskajā transportā. Savukārt līgumu par e-talona automātu uzturēšanu 2010. gadā no BMS pārņēma cita ar Blažko saistīta firma: SIA “Burlat”. Šajā uzņēmumā viņš kontrolē 46,5% daļu. Auditori nespēja noskaidrot, kāds bija pamatojums līguma pārjaunojumam no BMS uz “Burlat”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti